ПРООН запустить додаток для внутрішньо переміщених осіб

Читать на русском
ПРООН запустить мобільний додаток для захисту прав людини, зокрема внутрішньо переміщених осіб та осіб, що зазнали сексуального й гендерно обумовленого насильства.

Програма розвитку ООН (ПРООН) запустить мобільний додаток «Твоє пр@во» для захисту прав людини, зокрема внутрішньо переміщених осіб та осіб, що зазнали сексуального й гендерно обумовленого насильства.

Про це йдеться у повідомленні організації, пише «Слово і Діло».

Динаміка змін у міграції з окупованих територій УкраїниСтаном на червень кількість облікованих переселенців на території України збільшилась майже на 8 тисяч осіб.

«Внаслідок 4-річного конфлікту на cході Україні постраждали 4,4 млн. осіб, жінок і дітей, серед яких близько 1,5 млн складають внутрішньо переміщені особи. Половина ВПО - люди похилого віку. Багатьом з них потрібна юридична допомога для оформлення документів, отримання соціальних виплат і пенсій, а також компенсації за зруйноване майно», - зазначили в ПРООН.

В організації наголосили, що стигматизація проблеми сексуального й гендерно обумовленого насильства, а також відсутність інформаційних і консультативних послуг не дозволяють потерпілим отримати адекватну допомогу та підтримку.

«Додаток для мобільних пристроїв містить покрокове практичне керівництво для користувачів відносно захисту і відновлення своїх прав разом з контактною інформацією щодо наших центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги», - зауважили в ПРООН.

Додаток можна безкоштовно завантажити для систем iOS та Android за посиланням «Твоє пр@во».

Як відомо, в Україні зростає кількість вимушених переселенців.

Cтаном на 18 червня в Україні було взято на облік 1 510 708 переселенців з Донбасу і Криму (1 235 400 сімей).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: