РФ захопила риболовецькі ресурси України в Чорному морі

Читать на русском
Росія захопила майже 90 відсотків від загальних риболовецьких ресурсів України в Чорному морі після анексії Криму.

Росія захопила майже 90% від загальних риболовецьких ресурсів України в Чорному морі після анексії Криму.

Як пише «Слово і Діло», про це в заявив заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко, повідомляють «Крим.Реалії».

Що відбувається в Азовському морі та чи є загроза вторгнення РФ?У травні РФ видала припис про заборону входу суден у води Азовського моря в районі Бердянська та Маріуполя до 23 травня. Про подальший перебіг подій розповіли експерти.

За його словами, до анексії Криму вилов в Чорному морі становив до 50 тисяч тонн, але внаслідок окупації частина українських промислових господарств залишилися на території півострова.

«Близько 90% ми втратили в Чорному морі промислових запасів - доступ до ресурсів, а також господарств і суден, які залишилися на анексованій території», - сказав Кравченко. Він зазначив, що в таких умовах промисел в Азовському морі залишається важливим для України.

«В Азовському морі в 2018 році наші суб'єкти господарювання виловили вже понад 37 тисяч тонн - це досить великий обсяг, який частково забезпечує продовольчу безпеку нашої держави», - повідомив представник Держрибагентства.

Як повідомлялося, в травні Третейський суд в Гаазі постановив, що Російська Федерація повинна відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму. Раніше повідомлялося, що в цій справі мова йде про суму 159 млн доларів.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: