Задовільно: омбудсмен РФ відвідала українських в'язнів у Криму

Читать на русском
Офіс омбудсмена Росії оцінює як задовільний стан здоров'я українських політв'язнів у Криму.

Офіс омбудсмена РФ оцінює як задовільний стан здоров'я українських громадян, які перебувають в ув'язненні в слідчому ізоляторі Сімферополя, на території анексованого Росією Криму.

Про це йдеться у відповіді омбудсмена РФ Тетяни Москалькової на звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, інформує прес-служба останньої, пише «Слово і Діло».

Що обіцяли зробити політики для звільнення українських політв'язнівПорошенко обіцяв, що Сущенко обов'язково повернеться додому, а Ярош запевнив, що звільнить усіх заручників, захоплених на Донбасі.

Зазначається, що Москалькова 19 травня перевірила умови тримання та надання необхідної медичної допомоги українським політв’язням Володимиру Балуху, Узаіру Абдуллаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Руслану Трубачу та Ісмаїлу Рамазанову. Як повідомляє за результатами візиту Москалькова, стан здоров’я затриманих медичні працівники оцінили як задовільний.

За її словами, під час розмов із затриманими та на основі наданих адміністрацією СІЗО документів було встановлено, що всі вищезазначені особи пройшли медичний огляд та за необхідності були доправлені до лікарні для надання кваліфікаційної допомоги.

У відповіді російського омбудсмена йдеться про те, що «обвинуваченим і засудженим забезпечуються передбачені законом умови утримання».

Москалькова також стверджує, що «перешкод для відвідання затриманих адвокатами не встановлено».

Щодо Балуха омбудсмен РФ повідомила, що він тримається у двомісній камері площею 10,5 кв. м, в якій є телевізор і бак для питної води. Разом із Балухом у камері перебуває ще одна особа.

«Тілесних ушкоджень, травм чи ознак здійснення на нього фізичного чи психологічного тиску при доправленні Володимира Балуха до СІЗО або за період його тримання в установі, в тому числі й після виїзду до ізолятора тимчасового тримання, не виявлено», – стверджує Москалькова.

За її словами, Балух не висловив претензій до умов тримання, скарг на принизливе чи жорстоке ставлення.

За інформацією адміністрації установи, Балуха в 2018 році 5 разів відвідували адвокати Тарас Омельченко та Ольга Дінзе.

У Денісової зазначають, що раніше а телефонній розмові про стан здоров’я Балуха Москалькова заявляла, що «нині це не повне голодування, а харчування за спеціальною схемою».

Сім'я Сенцова закликала Путіна звільнити режисера перед ЧС-2018Сім'я Олега Сенцова закликає президента Росії Володимира Путіна звільнити українського режисера з в'язниці перед Чемпіонатом світу з футболу, який стартує в четвер, 14 червня.

9 червня прес-служба президента Петра Порошенка повідомила про його телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої було домовлено, що найближчим часом уповноважені з прав людини обох країн відвідають ув'язнених громадян.

Порошенко доручив омбудсмену Людмилі Денісовій найближчим часом відвідати українських політв'язнів, які утримуються в Росії, окупованому Криму та на Донбасі.

За словами Денісової, спочатку вона відвідає політв'язнів у Москві. Зокрема, вона назвала Романа Сущенка та Ресуля Веліляєва, які утримуються в «Лефортово».

«Наступна поїздка буде до АР Крим до (Володимира) Балуха та кримських татар, громадян України, які перебувають у слідчому ізоляторі Сімферополя», – зазначила омбудсмен.

Як повідомлялося, незаконно ув'язнений у Росії український режисер Олег Сенцов уже місяць голодує в колонії міста Лабитнангі, вимагаючи від Кремля звільнення всіх українських заручників.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал