Порошенко хоче скасувати заборону на продаж землі

Читать на русском
Президент Петро Порошенко виступив на підтримку скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Президент Петро Порошенко виступив на підтримку скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Як пише «Слово і Діло», свою позицію в цьому питанні він озвучив на засіданні Національної інвестиційної ради, повідомляє Укрінформ.

Чи може ЄСПЛ зобов’язати Україну зняти мораторій на землю та що з цього вийде?Чинний в Україні мораторій на продаж і купівлю земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини. Оцінили позицію ЄСПЛ експерти.

«Чинний мораторій на продаж земель стримує ваші інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку, позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати своє конституційне право розпоряджатися своєю земельною власністю», - сказав глава держави.

Він також зазначив, що є рішення Європейського суду з прав людини, який визнав, що абсолютна заборона на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення є «грубим порушенням» Європейської конвенції з прав людини, але додав, що це рішення «не протверезило наших популістів».

Президент розповів, що в питанні земельної реформи «твердо стоїть на позиціях української Конституції і європейського права», але поки знаходиться «в цьому питанні в політичній меншості».

У той же час, він підкреслив, що докладе максимум зусиль, у тому числі, і з точки зору комунікативної стратегії щодо земельної реформи.

Глава держави додав, що в питанні мораторію на продаж землі має перемогти «здоровий економічний сенс».

Нагадаємо, рік тому в МВФ заявляли, що влада України пообіцяла до кінця травня 2017 року ухвалити закон, що регламентує обіг земель, а з 2018 року - запустити їх продаж. Але мораторій на продаж сільгоспземель в Україні продовжили ще на рік - до січня 2019 року.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал