Мартиненку вручили обвинувальний акт

Читать на русском
Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила обвинувальний акт екс-народному депутату Миколі Мартиненку.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила обвинувальний акт екс-народному депутату Миколі Мартиненку, підозрюваному у заволодінні майном ДП «НАЕК «Енергоатом».

Як пише «Слово і Діло», про це УП повідомив адвокат екс-нардепа Ігор Черезов.

Мартиненко підозрюється в розтраті 17 мільйонів доларів – ХолодницькийГолова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький оприлюднив деякі подробиці справи, в рамках якого був затриманий екс-нардеп Микола Мартиненко.

Вручили обвинувальний акт екс-нардепу «Народного фронта» в понеділок.

«Залишилися ще два або один підозрюваний, якому ще не вручили обвинувальний акт. Коли усім вручать обвинувальний, відразу справа попрямує до суду», – додав адвокат.

Водночас, за словами Черезова, прокурор просив Мартиненка підписатися в тому, що йому було достатньо часу для ознайомлення зі справою, а до того не хотів віддавати обвинувальний акт.

Як стверджує захисник екс-нардепа, Мартиненко писав листи про відмову в ознайомленні з матеріалами.

«Після цього… ми вирішили піти», – зазначив Черезов.

Крім того, за словами адвоката, їх затримали на виході із прокуратури і там вже вручили обвинувальний акт.

«Коли ми спробували вийти з будівлі, були затримані озброєною охороною без пояснення причин. Після півтори години читання вголос детективами кримінального процесуального кодексу, вони зрозуміли, що несуть брехню і вручили нам обвинувальний акт», – написав Черезов у Facebook.

20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка.

Його затримали в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП СхідГЗК при закупівлі уранового концентрату.

За даними САП, з 2013-го до 2016 року злочинна організація, у яку нібито входив Мартиненко, завдала бюджету 17,28 млн доларів збитку.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави у 300 млн. гривень.

22 квітня Солом'янський райсуд Києва відпустив Мартиненка на поруки народних депутатів з фракції «Народний фронт» та міністрів.

У жовтні 2017 року НАБУ й САП повідомили про підозру у заволодінні майном «Енергоатома» Мартиненку й його ймовірному спільнику, керівнику структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».

САП і НАБУ повідомили екс-депутату від «Народного фронту» Миколі Мартиненкуостаточну підозру.

9 січня 2018 року екс-голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку та його захисникам відкрили доступ до матеріалів кримінального провадження.

29 січня суд відмовився продовжувати покладені на Мартиненка зобов'язання.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: