Підсумки роботи АМКУ за чотири роки: понад 15 тисяч порушень і мільярдні штрафи

Читать на русском

Більш ніж два роки тому Антимонопольний комітет України вирішив оштрафувати російський «Газпром» майже на 86 млрд гн за зловживання монопольним становищем на ринку газу. За останні чотири роки це найбільший штраф, накладений АМКУ, хоча з 2014 до 2017 року держорган припинив понад 15 тисяч порушень. Аналітики «Слова і Діла» розбиралися в результатах роботи АМКУ за цей період.

Варто відзначити, за чотири роки кількість припинених АМКУ порушень знизилася майже вдвічі: якщо в 2014 році відомство зупинило близько 5,3 тисячі порушень, минулому року – лише 2,4 тисячі. При цьому загальна сума накладених штрафів зросла, а відповідно, зріс і економічний ефект діяльності Антимонопольного комітету (в 2015 році він склав 929 млн грн, а в 2017-му – 2,6 млрд грн).

«Газпром» оскаржить штраф АМКУГазпром не визнав правомірність штрафу, накладеного на компанію Антимонопольним комітетом України, й готує в зв'язку з цим новий позов до міжнародного арбітражу.

Минулого року Антимонопольний комітет припинив близько 1,1 тисячі порушень, застосувавши за них передбачену відповідальність. За такі порушення було накладено 1,8 млрд грн штрафів, але за фактом виплачено лише 340,6 млн грн. У 2016 році при накладених 86,7 млрд грн штрафу виплатили лише 32,6 млн грн.

На 1,7 млрд гривень АМКУ минулого року планував оштрафувати за антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання. Таких випадків було зафіксовано 317. Ще 41 млн грн мають заплатити ті, хто зловживає монопольним становищем. Хоча за чотири роки таких порушень стало набагато менше (795 порівняно з 2,2 тисячі), загальна сума штрафів істотно не зменшується.

Також зросли штрафи за недобросовісну конкуренцію: минулого року за це оштрафували на 50,5 млн грн, а в 2014-му – на 4,1 млн.

Відзначимо, що за чотири роки Антимонопольний комітет значно скоротив кількість виїзних перевірок. Минулого року їх було 76, у 2014-му – 217, а в 2016-му – 118.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету розпочало офіційне дослідження питання підвищення цін готелями Києва на період фіналу Ліги чемпіонів-2018.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал