Україні загрожує потрапляння до чорного списку офшорів ЄС

Читать на русском
Україна може потрапити до офшорного списку країн Європейського Союзу, якщо не ратифікує угоду MLI до 2019 року.

Україна може потрапити до офшорного списку країн Європейського Союзу, якщо не ратифікує угоду MLI до 2019 року.

Як інформує «Слово і Діло», про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну, передають «Українські новини».

Офшорні зони: які країни, крім Латвії та Естонії, Україна внесла до списку підозрілихКрім Естоніїта Латвії, до списку держав, операції з резидентами яких контролюються з метою трансфертного ціноутворення, український уряд вніс ще 18 країн.

Багатостороння конвенція MLI – це угода, долучившись до якої, країна отримує можливість одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних Конвенцій про запобігання подвійному оподаткуванню. Угода є частиною Плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting) протидії розмиванню бази й виведенню прибутку з-під оподатковування. Ця угода є кроком 15 BEPS Плану дій BEPS.

Підписавши й ратифікувавши Багатосторонню конвенцію, Україна водночас також виконує кроки 6 і 14 плану BEPS, що входять до мінімального стандарту плану BEPS.

Наразі від президента очікується надання повноважень міністрові фінансів України на підписання угоди MLI. Потім угоду має ратифікувати парламент. Україна має ратифікувати угоду MLI до кінця року, інакше може потрапити до офшорного списку країн ЄС.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів виключив Естонію, Латвію, Грузію, Угорщину, Мальту з ризикових країн у частині контролю над трансфертним ціноутворенням.

Раніше офшори Порошенка спливли в новому розслідуванні журналістів зі всього світу. Пізніше в Порошенка заявили, що «Райські документи» – це «безпідставні домисли».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал