Майже третина українців підтримують автокефалію УПЦ – опитування

Читать на русском
Кількість людей, що підтримують створення єдиної помісної православної церкви в Україні, в півтора рази вища за тих, хто виступає проти цієї ідеї.

Кількість людей, що підтримують створення єдиної помісної православної церкви в Україні, в півтора рази вища за тих, хто виступає проти цієї ідеї.

Як інформує «Слово і Діло», такі дані дослідження Центру соціальних і маркетингових досліджень Соціс опублікував у четвер, 26 квітня Інтерфакс-Україна.

Чому потрібна єдина помісна церква та чи готове суспільство до «реформи віри»?19 квітня 2018 року ВР ухвалила постанову про єдину помісну церкву. Проти виступили 36 депутатів, 268 – за. Чи готове суспільство до реформи віри?

Так на запитання «Як ви ставитеся до надання з боку Вселенського патріарха статусу автокефалії Української православної церкви?» 31,7% відповіли, що підтримують таке рішення, 20,6% - що не підтримують, 7,4% вважають, що це необхідно робити разом з УПЦ (Московського патріархату).

Разом з тим, 21,5% респондентів відповіли, що їх це не цікавить, і ще 18,8% не змогли відповісти.

Соціологічне дослідження проводилося з 19 по 25 квітня 2018 року. Метод збору первинної соціологічної інформації - стандартизоване інтерв'ю face-to-face за місцем проживання респондентів. Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення України в цілому, за такими ознаками, як стать, вік (від 18 років) і тип поселення (місто/село). Всього було опитано 3000 респондентів, середня тривалість одного інтерв'ю склала 22 хвилини.

Нагадаємо, 19 квітня спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав постанову про звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію української помісної православної церкви.

Документ Верховна Рада ухвалила 19 квітня 268 голосами. Пізніше повідомлялося, що Вселенський патріарх приступив до розгляду прохання України про автокефалію.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал