УПЦ США підтримала прохання про автокефалію УПЦ

Читать на русском
Підлеглі Константинополю українські єпископи, що знаходяться в США, підтримали створення в Україні єдиної помісної православної церкви.

Постійна конференція єпископів Української православної церкви США підтримала прохання до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Української православної церкви.

Пише «Слово і Діло», про це повідомляється на сайті УПЦ США.

В УПЦ МП відреагували на звернення Ради щодо автокефаліїУПЦ розкритикувала запропонований президентом України спосіб об'єднання українського православ'я.

«Постійна Конференція Українських Православних Єпископів поза межами України написала відповідного листа про підтримку дій, проведених Його Всесвятістю і Константинопольським Священним Синодом про можливе надання Томосу автокефалії Української Православної Церкви», - сказано в заяві.

УПЦ США ​​була організована в 1919 році групою українців в Сполучених Штатах. У 1924 році її очолив єпископ Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Іван Теодорович. У 1995 році більша частина парафій відійшла під юрисдикцію Константинопольського патріархату, в 1998 році чотири парафії перейшли до УПЦ КП.

Нагадаємо, 19 квітня спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав постанову про звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію української помісної православної церкви.

Документ Верховна Рада ухвалила 19 квітня 268 голосами. Пізніше повідомлялося, що Вселенський патріарх розпочав розгляд прохання України про автокефалію.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...