Україна поліпшила позиції в рейтингу свободи преси

Читать на русском
Україна порівняно з минулим роком піднялася на одну позицію й посіла 101 місце, набравши 31,16 бала.

Україна станом на 2018 рік посіла 101 місце серед 180 країн світу в щорічному рейтингу свободи ЗМІ правозахисної організації Репортери без кордонів.

Про це в середу, 25 квітня, повідомляється на сайті організації, пише «Слово і Діло».

Свобода слова в Україні: в чому головна проблема?Головред Страни попросив політичного притулку в Австрії через політичні переслідування в Україні. Обшуки в редакціях, блокада телеканалів – події, які мають місце в Україні. Яка ситуація в Україні зі свободою слова, міркували фахівці.

Так, Україна в порівнянні з минулим роком піднялася на одну позицію і зайняла 101 місце, набравши 31,16 бала. У 2017 році стан свободи преси оцінили в 33,19 бала.

Кожна країна у рейтингу отримує підсумковий бал за шкалою від 0 до 100: чим вищий він, тим гірша, на думку організації, ситуація зі свободою слова в світі.

Показники розраховуються на основі низки параметрів, зокрема, умов роботи журналістів та самоцензури, правового захисту та інституційної прозорості, різноманітності медіа та їхньої незалежності.

Рейтинг очолює Норвегія, а останнє місце посідає Північна Корея.

У десятку країн, де ситуація зі свободою слова експертами оцінюється високо, увійшли також Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Швейцарія, Ямайка, Бельгія, Нова Зеландія, Данія і Коста-Ріка.

Крім цього, Репортери без кордонів відзначають зростання тиску на незалежні засоби масової інформації та державної пропаганди в Росії (148 місце), посилення цензури в Китаї (176 місце) і тиск на ЗМІ в Польщі (58 місце). Найбільш небезпечною країною для роботи журналістів визнана Сирія, де в 2017 році 13 журналістів було вбито через професійну діяльність.

Нагадаємо, в 2017 році Україна піднялася на п'ять позицій, до 102 місця, в рейтингу свободи преси міжнародної організації Репортери без кордонів.

Раніше в Freedom House заявили, що рівень демократії в Україні знизився вперше з 2014 року.

Також Freedom House у своєму звіті «Свобода у світі 2018» віднесла Україну до категорії частково вільних країн.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал