Як змінилися статки Порошенка за час президентства

Читать на русском

Наприкінці лютого президент України Петро Порошенко поділився з журналістами сумною новиною: «Коли я обирався президентом, мої доходи були набагато більшими, ніж зараз. Я єдиний президент, який має цю динаміку (негативну – ред.)». Згідно з декларацією за 2017 рік, дохід Порошенка склав близько 16,3 млн грн, при цьому в 2013 році – більш ніж 51 млн. «Слово і Діло» розбиралось, як змінився майновий стан Порошенка за чотири роки.

Отже, сукупний дохід президента знизився. Крім того, Порошенко опустився в рейтингу мільярдерів за версією Forbes. Якщо в 2017 році він посідав 7-му сходинку з 1,6 млрд дол. доходу, то минулого року опустився на 10-ту (589 млн дол.).

Долар по 10 і продаж Roshen: скільки обіцянок із передвиборчої риторики виконав ПорошенкоДо президентських виборів в Україні залишився рік і Слово і Діло починає підбивати підсумки виконання обіцянок. Розбираємося, що зі своєї передвиборчої риторики виконав президент Петро Порошенко.

Список нерухомого майна Порошенко не змінився. Глава держави, як і раніше, володіє житловим будинком, трьома квартирами та п'ятьма земельними ділянками. А ось транспортних засобів у президента стало менше. У 2013 році Порошенко володів автомобілями ВАЗ 2109 (1990 року випуску), BMW F02 (2011 року), Mercedes-benz Vito (2010) і катером Bayliner. Згідно з декларацією за 2017, рік у президента залишився тільки Mercedes.

Не втратив Порошенко за роки президентства свої бізнес-активи. Найбільше компаній Порошенка належать до кондитерської сфери та аграрної промисловості. Серед них фабрики Roshen у Вінниці, Києві, Кременчузі, Маріуполі та Липецьку (Росія). Після 2013 року в декларації президента з'явилися ТОВ Deluxe Сауда (Казахстан), ТОВ «Grand Кондитер» (Казахстан), ТОВ «Рошен-Бел» (Білорусь) і ТОВ «Рошен-Джорджія» (Грузія). Порошенку також належить одне з найбільших сільськогосподарських підприємств України – «Укрпромінвест-Агро».

Крім того, президент є основним власником Міжнародного інвестиційного банку та страхової компанії «Країна». Загалом, список основних бізнес-активів Порошенка налічує 46 компаній.

Відзначимо, що сімейний стан Порошенка з 2013 року не змінився: він одружений, має чотирьох дітей. Однак за роки президентства в нього з'явилося двоє онуків – Петро та Єлизавета.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, «Слово і Діло» розбиралося, що Петро Порошенко обіцяв за час своєї каденції та як він справляється зі своїми зобов'язаннями.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: