«Газпром» зарезервував у звітності всю суму боргу «Нафтогазу»

Читать на русском
Російський газовий монополіст Газпром створив у звітності резерв на повну суму штрафу за транзитним контрактом з українською стороною.

Російський газовий монополіст «Газпром» створив у звітності резерв на повну суму штрафу за транзитним контрактом з українською стороною.

Як повідомляє «Слово і Діло», про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на звітність компанії в понеділок, 2 квітня. У документі зазначено, що в балансі за статтею «Штрафи, пеня, неустойки за порушення умов договорів» визнана витрата у 272,943 мільярда рублів, або $4,74 млрд (за курсом на кінець року), величина якої майже повністю відповідає рішенню арбітрів.

«Отже, рішення Стокгольмського арбітражу без міри вплинуло на звітність «Газпрому» за 2017 рік за російськими стандартами, призвівши до скорочення чистого прибутку до символічних 100 млрд рублів. У 2016 році прибуток головної компанії був 411 мільярдів рублів. Рекордного показника вона досягала у 2011 році - 880 млрд рублів», - йдеться в повідомленні.

Минулого тижня заступник голови правління «Газпрому» Андрій Круглов повідомив, що концерн відобразить у звітності за 2017 рік резерв на виплати $2,6 млрд на адресу «Нафтогазу» за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, 28 лютого завершилася багаторічна суперечка між «Нафтогазом» і «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав російський концерн доплатити Нафтогазу $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту.

За результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу, «Газпром» має доплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...