Національний банк Казахстану має намір заборонити купівлю-продаж криптовалют за тенге, діяльність бірж у цьому сегменті, а також будь-які види майнингу.
Як інформує «Слово и Дело», про це заявив глава Нацбанку країни Даніяр Акішев, пишуть РІА Новости.
Топ-10 найпопулярніших криптовалют у світіПопулярні криптовалюти світу – на інфографіці Слова і Діла. У світі налічується близько 1,2 тисячі видів цифрових валют.
«У Казахстані Національний банк дуже консервативно ставиться до цього питання. Схвалюю тільки достатньо жорсткі обмеження. Тобто ми хочемо заборонити купівлю-продаж криптовалют за національну валюту, ми хочемо заборонити діяльність бірж на цьому сегменті і будь-які види майнингу», - сказав Акішев.
За його словами, криптовалюта несе дуже багато проблем, головна з яких - це захист прав споживачів цих послуг.
«Ми мінімізуємо ризики, пов'язані з національним ринком, але, напевно, ні в одного ЦБ немає повного циклу функціональних можливостей для адміністрування цього ринку на транскордонному ринку, тому, як мінімум, ми маємо ліквідувати цей ризик через національну валюту», - сказав він.
Ще один великий ризик, за його словами, полягає в можливості криптовалют для здійснення незаконних дій.
«Криптовалюта - ідеальний інструмент для відмивання грошей і для ухилення від оподаткування», - пояснив Акішев.
За його словами, жорстка позиція Центробанку щодо криптовалют підтримується більшістю державних органів Казахстану.
«Поправки в законодавство, які мають привести до цього посилення, ми підготували», - сказав він.
Раніше Індія заявила про намір заборонити криптовалюта.
А голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард вважає, що видобуток криптовалюти став занадто енерговитратним і це погано позначається на кліматі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»