Єврокомісар: Київ відходить від європейських прагнень

Читать на русском
Європейський комісар із питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган зробив жорстку заяву в зв’язку з провалом у виконанні українським керівництвом власних обіцянок.

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган зробив жорстку заяву в зв’язку з провалом у виконанні українським керівництвом власних обіцянок.

Як пише «Слово і Діло», текст заяви оприлюднений на сайті Єврокомісії.

Стало відомо, скільки держслужбовців подали е-деклараціїЩорічні е-декларації за 2017 рік подали вже понад 61,5 тисяч держслужбовців. Черговий етап подання декларацій розпочався з 1 січня 2018 року і триватиме до 1 квітня цього року.

Заява з’явилася через те, що вже 1 квітня спливе термін подання е-декларацій громадськими активістами, що працюють у сфері протидії корупції.

Брюссель неодноразово вимагав від України скасувати це зобов’язання, але нічого не було зроблено: президент Порошенко запропонував проект закону, який був жорстко розкритикований Венеційською комісією, а Верховна рада не знайшла голосів для скасування скандальних норм.

«Українська влада не виконала своїх зобов'язань», – заявив у зв’язку з цим єврокомісар.

«Це також суперечить рекомендаціям, наданим Україні міжнародними партнерами, включаючи Венеційську комісію, ОБСЄ/БДІПЛ та Євросоюз (у тому числі в контексті моніторингу виконання Україною зобов'язань щодо візової лібералізації)», – додав Ган.

Європейський комісар, до сфери відповідальності якого належить Україна, нагадав, що громадянське суспільство повинне мати змогу контролювати діяльність влади «без зайвих перешкод і втручань», а також зауважив, що система е-декларування була створена з метою «запобігання корупції державними посадовими особами». «Представники громадянського суспільства не є державними чиновниками», – додав він.

«Додаткове й неприйнятне зобов’язання (щодо декларування активістів) грає на руку тим, хто хоче знищити зусилля України з ефективної боротьби з корупцією», – вважає Ган.

Єврокомісар також нагадав, що дії України суперечать Угоді про асоціацію.

Нагадаємо, ЄС озвучив очікування від антикорупційної реформи в Україні.

Також Венеційська комісія розкритикувала проекти Порошенка про звітність антикорупціонерів.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал