В Івано-Франківську перепоховали останки комуністичного терору

Читать на русском
Зокрема, були перепоховані останки 70 осіб, яких ідентифікують як осіб чоловічої статі, кістки 53 людей, яких відносять до осіб жіночої статі.

В Івано-Франківську перепоховали останки 134 жертв комуністичного терору.

Про це повідомляє місцеве видання West News в суботу, 24 березня, пише «Слово і Діло».

Зокрема, були перепоховані останки 70 осіб, яких ідентифікують як осіб чоловічої статі, кістки 53 людей, яких відносять до осіб жіночої статі.

Згідно з повідомленням, церемонія відбулася в історико-меморіальному комплексі «Дем'янів Лаз».

Зокрема, були перепоховані останки 70 осіб, яких ідентифікують як осіб чоловічої статі, кістки 53 людей, яких відносять до осіб жіночої статі, два склети, що мають ознаки дитячих і ще дев'ять, які до сих пір не ідентифіковані через пошкодження кісток черепів.

Як зазначається, експертизою було встановлено, що смерть людей настала від вогнепальних поранень голови з пошкодженням головного мозку і масивних ушкоджень голови, основи черепа і травматичного пошкодження головного мозку.

«Це почерк НКВС, численні вогнепальні отвори. На скелетованих залишках знайдено безліч свідчень, що катували жертв ще за життя. На стегнових кістках, ребрах, черепах, є сліди тортур. Серед жертв двоє дітей. Сьогодні можемо говорити, що «Дем'янів Лаз» вдруге заговорив. Тут в 1989 році вперше відбулося перепоховання жертв тоталітарного комуністичного режиму. Ми говоримо про жертви 1939-1941 років», - зазначив керівник КП «Меморіал» в Івано-Франківській області Василь Тимків.

Примітно, працівниками КП «Пам'ять» в місті Івано-Франківськ на вулиці Ленкавського (на території старого єврейського кладовища) виявлено масове поховання 134 жертв комуністичного терору НКВС у 1939-1941 рр. влітку минулого року. Тіла були скинуті в три неглибоких траншеї, довжиною близько 10 метрів, і лежали поперек траншей в два або навіть три шари.

Раніше Україна закликала припинити терор церков в Криму.

Нагадаємо також 21 травня Україна - День пам'яті жертв політичних репресій.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал