Україна закликала припинити терор церков у Криму

Читать на русском
Росія повинна негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП в храм в Сімферополі.

Росія повинна негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП в храм в Сімферополі.

Міністерство закордонних справ України засуджує вчинене 31 серпня блокування російськими силовиками храму Святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги УПЦ КП в Сімферополі.

Як повідомляється на сайті МЗС, «російська окупаційна влада продовжує свою політику, спрямовану на перешкоджання діяльності УПЦ КП на тимчасово окупованій території Криму і робить все можливе для припинення її діяльності на території півострова», пише «Слово і Діло».

«З початку окупації Російською Федерацією Криму на півострові здійснюється захоплення приміщень церкви, відбувається незаконне заволодіння її майном, проводяться обшуки в її приміщеннях, здійснюється тиск на священнослужителів. Такі дії окупаційної влади є систематичним порушенням фундаментальних прав і свобод людини, свободи совісті і віросповідання, норм міжнародного права», - йдеться в повідомленні.

МЗС України вимагає від Росії негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП в храм в Сімферополі, припинити релігійні гоніння і втручання в діяльність Кримської єпархії УПЦ КП і забезпечити виконання зобов'язань в рамках міжнародного права.

Українські дипломати звернулися до міжнародного співтовариства, зокрема Євросоюзу, США, Канади та інших демократичних країн, міжнародних організацій, включаючи ООН, РЄ та ОБСЄ з проханням засудити напад на український храм в Сімферополі.

Нагадаємо, вранці 31 серпня російські силовики оточили головний храм Української православної церкви Київського патріархату в окупованому Криму - храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира в Сімферополі, посилаючись на рішення суду.

Силовики почали знищувати і конфіскувати майно храму. Також архієпископу Сімферопольської і Кримської УПЦ КП Клименту пошкодили руку.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.