Чи ризикне влада припинити співпрацю з МВФ?

Читать на русском
Василь Юрчишин

Співпраця має тривати. Мають приїжджати місії, давати рекомендації. Україна не піде на таке рішення. Інша річ, що фінансування буде заморожене.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, оцінюючи заяву міністра фінансів про те, що поки немає чіткого рішення щодо продовження програми співпраці з МВФ у 2019 році.

«Ніхто не розриватиме співпрацю з МВФ. Місія відслідковуватиме ситуацію, голова НБУ та голова Мінфіну вестимуть переговори, отримуватимуть рекомендації. Ніхто не ставитиме ультиматуми й не змушуватиме одну зі сторін займати якусь позицію», – зазначив Юрчишин.

Тобто співпраця буде, а ось що сумнівно, то це фінансування, додав він.

«Якщо раптом ми розірвемо відносини з МВФ на офіційному або напівофіційному рівні, то потрібно розуміти, що інвестори і так не балують України, а в такому разі можуть відвернутися й інші. Співпраця з МВФ у певному сенсі для України є критеріальною оцінкою взагалі готовності країни до будь-яких змін», – пояснив економіст.

Інше питання стосується самого фінансування з боку МВФ, уточнив він.

«Фінансування не було, немає й, напевно, найближчим часом не буде. І, мабуть, уже до виборів. Тому що є ціла низка вимог з боку МВФ, які справедливі з точки зору макроекономічного балансу, але навряд чи можуть бути реалізовані в Україні в передвиборчий період», – підкреслив фахівець.

Минулого року й так вдалося реалізувати деякі непопулярні речі, нагадав експерт. Зокрема, йдеться про пенсійну реформу, тривають дискусії навколо антикорупційного суду та багато інших.

«Тому зрозуміло, що в найближчі два роки влада не піде на такі жорсткі вимоги. Зараз ситуація складається так, що якщо економічна політика буде раціональною, тобто якщо не переможе передвиборний популізм в ухваленні рішень, то ті 2-3 мільярди доларів від МВФ, які ми можемо не отримати, й кілька мільярдів від інших інститутів не будуть настільки критично тиснути на економіку. Співпрацювати потрібно, але говорити про фінансування поки не доводиться», – резюмував ситуацію Василь Юрчишин.

За даними «Слова і Діла», 26 січня 2018 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що завдання МВФ для отримання чергового траншу будуть виконані. Серед іншого, має бути створений антикорупційний суд.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал