Стало відомо, скільки коштуватиме Німеччині «Північний потік-2»

Читать на русском
Газопровід «Північний потік-2» збільшить фінансове навантаження на споживачів в Німеччині, яка повинна буде вкласти майже 2,7 млрд євро в будівництво відгалуження газопроводу.

Газопровід «Північний потік-2» збільшить фінансове навантаження на споживачів в Німеччині, яка повинна буде вкласти майже 2,7 млрд євро в будівництво відгалуження газопроводу.

Як інформує «Слово і Діло», про це пише Укрінформ з посиланням на німецьке видання Spiegel.

«Північний потік-2» може залишити Україну без транзиту – МіненергоУ разі реалізації проекту Північний потік-2 Україна може втратити заробіток від транзиту газу.

«Запланований газопровід Nord Stream-2 призведе до збільшення витрат в Німеччині... Федеративна республіка повинна буде вкласти майже 2,7 млрд євро в будівництво відгалуження газопроводу, який буде розподіляти російський газ по Німеччині і далі до Чехії», - йдеться в статті.

Частину цієї вартості ляже на плечі кінцевих користувачів, тобто німецьких споживачів, хоча витрати спочатку повинні будуть взяти на себе оптовики, які будуть використовувати новий трубопровід, зазначає автор.

Він нагадує, що Nord Stream-2 повинен збільшити поставки газу з Росії в ЄС. Новий трубопровід з річною пропускною здатністю в 55 млрд кубометрів будується російським «Газпромом» і кількома європейськими компаніями. Видання зазначає, що лише близько п'ятої частини газу, ймовірно, буде залишатися на німецькому ринку.

Федеральне агентство з мереж, яке здійснює нагляд за будівництвом інфраструктури, цю інформацію не коментує.

Як відомо, проект «Північний потік-2» передбачає будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Як відомо, семеро депутатів Бундестагу та Європарламенту з різних партій у спільній статті виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримала «Північний потік-2».


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.