Українці дедалі частіше розраховуються платіжними картками

Читать на русском
Минулого року обсяг безготівкових розрахунків порівняно з 2016 роком зріс на 46,2 відсотка, а кількість таких операцій збільшилася на 30,2 відсотка.

Минулого року обсяг безготівкових розрахунків порівняно з 2016 роком зріс на 46,2%, а кількість таких операцій збільшилася на 30,2%.

Про це повідомляється на офіційному сайті Національного банку України, пише «Слово і Діло».

У Мінекономіки розповіли про термінали для ФОПівМінекономрозвитку зобов'яже продавців і постачальників послуг надавати клієнтам можливість безготівкового розрахунку, але не вимагатимуть обов'язкової установки платіжних терміналів.

Як зазначається, найбільший обсяг безготівкових операцій припав на розрахунки в мережі інтернет – 38,8%, найбільша кількість – на розрахунки в торгових мережах – 50,6%.

Крім цього, частка безготівкових розрахунків в Україні з використанням платіжних карток збільшилася в 2017 році на 3,8% – до 39,3%, при цьому за останні п'ять років цей показник зріс більш ніж утричі.

Загалом у 2017 році українці здійснили понад 3 мільярди операцій із використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, на суму 2,125 трильйона гривень. Кількість платіжних карт за рік збільшилася на 3,9%, й на початок 2018 року становила 59,9 мільйона штук, з них активних – 34,9 мільйона штук (зростання на 7,6%).

Кількість підприємств торгівлі та сфери послуг, які надають своїм клієнтам можливість здійснювати безготівкові розрахунки за допомогою платіжних карток, за 2017 рік зросла на 27,8 тисячі й склала 173,8 тисячі одиниць, мережа платіжних терміналів за рік зросла майже на 15% й склала 251,7 тисячі.

Нагадаємо, за результатами третього кварталу 2017 року частка безготівкових розрахунків з використанням платіжних карт в Україні склала 38,6%, збільшившись із початку року на 3,1%.

Як відомо, в Кабінеті міністрів пропонують зобов'язати встановити платіжні термінали всіх суб'єктів господарювання, в тому числі платників єдиного податку.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...