Реадмісія Саакашвілі до Польщі законна − Лутковська

Читать на русском
Валерія Лутковська наголосила, що відкрила провадження і звернулася із запитами до держслужби, оскільки процедура депортації Міхеіла Саакашвілі викликає питання.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що реадмісія лідера партії Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі з України в Польщу була законною, але є питання до процедури її здійснення.

Про це пише «Слово і Діло» з посиланням на 5 канал.

Саакашвілі та «взяття» кордону: чи варто чекати чергового «прориву»?Після того, як Саакашвілі вислали до Польщі, політик заявив, що має намір повернутися в Україну. Про те, чи чекати нового прориву кордону та нових протестів, розповіли експерти.

«Реадмісія дійсно була законною. Інше питання, яким чином вона виконувалася і чи не було в даному випадку надмірного застосування сили стосовно людини. Це питання, яке залишається», - зазначила Лутковська.

Вона також вказала, що хотіла б з'ясувати, чи можна здійснювати реадмісію особи, яка має статус обвинуваченого.

Омбудсмен нагадала, що відкрила провадження і звернулася із запитами до Державної прикордонної служби, Державної міграційної та іншої служби щодо процедури реадмісії Саакашвілі.

«Запити тільки відправлені, я чекаю відповіді. В залежності від того, якими вони будуть, можна буде говорити про порушення чи ні», - пояснила Лутковська.

Нагадаємо, 12 лютого Саакашвілі затримали в Києві і відправили до Польщі за процедурою реадмісії.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал