Скільки бюджетних коштів отримають політичні партії в 2018 році

Читать на русском

Третій рік поспіль із державного бюджету України будуть виділені кошти на фінансування політичних партій. «Слово і Діло» розбиралося хто, скільки та на яких умовах отримає бюджетні гроші в 2018 році.

На сьогодні в Україні зареєстровані 353 політичні партії. До 2015 року єдиним джерелом фінансування політсил були внески, які можна було робити у вигляді грошей, спонсорства, товарів або послуг, отриманих безкоштовно або на пільгових умовах, нематеріальних активів, позик або кредитів тощо.

Державне фінансування партій: хто скільки отримав«Слово і Діло» підготувало інфографіку про кошти, які були виділені з держбюджету на забезпечення діяльності політичних сил.

У 2015 році Верховна Рада України схвалила закон, який запровадив державне фінансування партій. Відповідно до закону, право на гроші з держбюджету отримали партії, які подолали бар'єр у 5% на парламентських виборах. При цьому після наступних виборів на держфінансування може претендувати партія, яка отримає не менш ніж 2% голосів виборців у багатомандатному окрузі.

Відзначимо, що з бюджету фінансується лише статутна діяльність політичних партій, не пов'язана з їхньою участю у виборах. Також компенсуються витрати, пов'язані з передвиборчою агітацією.

Цього року розрахунок державного фінансування ведеться за формулою: 0,02 від розміру мінімальної зарплати помножити на 1,6 тисячі гривень (мінімальна зарплата на 21.12.2016) і помножити на кількість виборців, який брали участь у останніх парламентських виборах (16 мільйонів 52 тисячі 228 осіб). У підсумку виходить 513 мільйонів 671 тисяча 296 гривень.

Ця сума найбільша за три роки державного фінансування. Для порівняння минулого року з держбюджету виділили 442 мільйони 399,4 тисячі гривень, а в 2016 році – 391 мільйон 032,3 тисячі гривень.

Право на отримання коштів із бюджету України мають шість партій: «Народний фронт» (на виборах отримав 22,14% голосів), «Блок Петра Порошенка» (21,82%), «Самопоміч» (10,97%), «Опозиційний блок» (9,43%), Радикальна партія (7,44%) та «Батьківщина» (5,68%).

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, громадянська мережа «Опора» проаналізувала партійні фінансові звіти й виявила топ-10 партій, які на виборах у 2015 році були профінансовані найбільше.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...