Ще одна країна відмовилася від російського газу

Читать на русском
Грузія не планує в 2018 році купувати газ у Росії, так як всі потреби країни забезпечує Азербайджан.

Грузія не планує в 2018 році купувати газ у Росії, так як всі потреби країни забезпечує Азербайджан.

Про це 29 січня заявив заступник міністра економіки Георгій Чіковані, передає «Слово і Діло».

Підвищення цін на газ: на чиєму боці грають уряд, МВФ та «Нафтогаз»В Міненерго вирішили змінити розрахункову формулу вартості газу з квітня цього року. За різними оцінками, це призведе до підвищення цін від 10% до 40%. Оцінку ситуації дали експерти.

Таким чином він відповів на звинувачення представників опозиції, які стверджували, що Грузія не купує газ у Росії тому, що в уряді недостатньо грошей на його придбання - до недавнього часу Грузія отримувала від Росії у рахунок сплати транзиту до Вірменії певну кількість газу, проте в 2016 році було підписано нову угоду з «Газпромом» про перехід на грошову оплату транзиту.

У результаті кількість газу, яку грузинська сторона могла придбати за ці гроші, була меншою, ніж вона багато років отримувала натурою. Відповідно, опозиція вважала цю угоду програшною для Грузії.

Чиновник ці твердження спростував.

«Не можна сказати, що нам не вистачає грошей на придбання російського газу. У будь-якому випадку, грошова винагорода досить велика», - заявив заступник міністра. Він підкреслив, що на даний час «Грузії просто не потрібен російський газ, оскільки цілком вистачає азербайджанського».

Раніше в «Нафтогазі» повідомили про приємну ціну на російський газ.

Нагадаємо також, в Польщі розповіли, коли відмовляться від російського газу.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал