Ще одна країна відмовилася від російського газу

Читать на русском
Грузія не планує в 2018 році купувати газ у Росії, так як всі потреби країни забезпечує Азербайджан.

Грузія не планує в 2018 році купувати газ у Росії, так як всі потреби країни забезпечує Азербайджан.

Про це 29 січня заявив заступник міністра економіки Георгій Чіковані, передає «Слово і Діло».

Підвищення цін на газ: на чиєму боці грають уряд, МВФ та «Нафтогаз»В Міненерго вирішили змінити розрахункову формулу вартості газу з квітня цього року. За різними оцінками, це призведе до підвищення цін від 10% до 40%. Оцінку ситуації дали експерти.

Таким чином він відповів на звинувачення представників опозиції, які стверджували, що Грузія не купує газ у Росії тому, що в уряді недостатньо грошей на його придбання - до недавнього часу Грузія отримувала від Росії у рахунок сплати транзиту до Вірменії певну кількість газу, проте в 2016 році було підписано нову угоду з «Газпромом» про перехід на грошову оплату транзиту.

У результаті кількість газу, яку грузинська сторона могла придбати за ці гроші, була меншою, ніж вона багато років отримувала натурою. Відповідно, опозиція вважала цю угоду програшною для Грузії.

Вадим ЧернишМіністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
Черниш обіцяє, що видобуток Росією українського газу у Чорному морі буде оскаржуватися в судахСказано 21 липня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Чиновник ці твердження спростував.

«Не можна сказати, що нам не вистачає грошей на придбання російського газу. У будь-якому випадку, грошова винагорода досить велика», - заявив заступник міністра. Він підкреслив, що на даний час «Грузії просто не потрібен російський газ, оскільки цілком вистачає азербайджанського».

Раніше в «Нафтогазі» повідомили про приємну ціну на російський газ.

Нагадаємо також, в Польщі розповіли, коли відмовляться від російського газу.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.