У Держслужбі зайнятості назвали професії з найнижчими зарплатами

Читать на русском
Керівник служби підкреслив, що великою проблемою трудової міграції є низький рівень зарплати в багатьох сферах.

Найвищі зарплати в Україні в 2017 році були в Києві, а через міграційні процеси значно підвищилася середня зарплата в Закарпатській області.

Про це повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко на прес-конференції в Києві 24 січня, передає «Слово і Діло».

Підвищення зарплат і пенсій: як зростуть виплати та з чим пов'язана соціальна активність владиНе минуло й тижня роботи парламенту, а депутати вже ініціюють підвищення соціальних виплат. Зокрема, зарплат та пенсій. Із чим це пов’язано та наскільки реально, з’ясовували експерти.

«Найвища зарплата – в Києві (середня – 11 тисяч 643 гривні), потім ідуть Київська область, Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська – в середньому 7 тисяч 400 гривень. Але за минулий рік Закарпатська область іде після Одеської та Миколаївської із середньою зарплатою 6 тисяч 700 гривень», – сказав він.

Ярошенко пояснив, що Закарпатська область межує з Євросоюзом, «є великі міграційні процеси й відтік робочої сили». «І рівень зарплати в Закарпатській області почав зростати через бажання роботодавців утримати кваліфікованих працівників», – зазначив він.

Керівник служби підкреслив, що великою проблемою трудової міграції є низький рівень зарплати в багатьох сферах.

Гройсман обіцяє збільшити зарплати вчителямСказано 9 червня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

«Сьогодні найнижча зарплата в медсестер, лікарів, вихователів – це близько 3 тисяч 700 гривень, за даними Держстату», – сказав він.

Ярошенко констатував, що є проблеми в банківській і податковій сферах, триває війна на сході країни, «але багато підприємців розуміють, що кваліфікованому працівнику потрібно платити гідну зарплату».

«Тому що є безвіз, люди будуть виїжджати й шукати гідну зарплату за кордоном. Ми почали кампанію «живи і працюй в Україні». Ми звертаємося до молодих людей: якщо ти хочеш гідну роботу, в тебе має бути відповідна кваліфікація», – зазначив він.

Раніше були названі професії, які користуватимуться найвищим попитом у найближчі п'ять років.

Нагадаємо також, МОЗ скасував перелік заборонених для жінок професій.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал