МОЗ назвало протипоказання до вакцинації від кору

Читать на русском
Міністерство охорони здоров'я України опублікувало список протипоказань, при яких не варто робити щеплення від кору.

Міністерство охорони здоров'я України опублікувало список протипоказань, при яких не варто робити щеплення від кору.

Список опублікований на сторінці МОЗ в Facebook, передає «Слово і Діло».

Спалах кору: епідеміологічна ситуація в УкраїніСпалах кору зафіксовано в Україні на початку року. Слово і Діло розбиралося, чим небезпечне захворювання і що в Україні з вакцинацією.

«За світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38°С не є такими протипоказаннями. Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується», - заявили в Міністерстві охорони здоров'я.

Зокрема, не варто робити щеплення при гострому захворюванні, яке супроводжується температурою, вище 38,5°С.

Протипоказанням є також серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини або відома алергічна реакція на один з компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок і т.д).

Не можна робити щеплення від кору вагітним. Вакциною КПК не здійснюється щеплення вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Також не можна робити щеплення при захворюваннях і станах організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії у онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при прийомі ліків, що пригнічують імунітет, при СНІДі).

У МОЗ додали, що в разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень.

Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, яка зазвичай збирається в районній лікарні або міській чи обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити.

Раніше доктор Комаровський розповів, чи потрібно робити щеплення від кору дорослим.

Нагадаємо також, в МОЗ розповіли, які щеплення потрібно оновити.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: