У Раді розповіли про новий конфлікт між БПП та «Народним фронтом»

Читать на русском
Через політичні торги між учасниками парламентської коаліції українська делегацію в ПАРЄ залишається недоукомплектованою

Комітет Верховної Ради у закордонних справах вдруге поспіль на цьому тижні не зміг доукомплектувати українську делегацію в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Про це «Слову і Ділу» повідомило джерело в парламенті.

За словами співрозмовника, призначення 24-го члена делегації за квотою Народного Фронту зривається представниками Блоку Петра Порошенка. «На попередньому засіданні, тільки лише постало питання про заповнення делегації, Ірина Луценко та Володимир Ар’єв покинули засідання, пославшись на невідкладні справи. Учора (18 січня, - ред.) ситуація повторилася: з засідання пішов Ар’єв. І в першому, і в другому випадках це призвело до відсутності кворуму, відповідно рішення не було ухвалене», - сказало джерело.

«Наскільки мені відомо, там йде політичний торг. БПП просить « Народний фронт» домовитись з радикалами щоб ті відкликали свою людину з ОБСЄ. І на таких умовах згодні підтримати кандидатуру НФ в ПАРЄ. Хоча до чого тут ОБСЄ до ПАРЄ – незрозуміло», - зазначило джерело.

Народний депутат Віктор Єленський, якого «Народний фронт», власне, пропонує на вакантну посаду в ПАРЄ, відмовився коментувати ситуацію в Комітеті.

«Я не є членом Комітету у закордонних справах, тому нічого не можу сказати про ситуацію та мотиви його членів. На мою думку, звичайно неправильно, що українська делегація залишається недоукомплектованою. Це, певно, не сприяє позиціям України на міжнародній арені», сказав Віктор Єленський.

За словами народного депутата, в разі призначення членом делегації, він має намір опікуватись, зокрема релігійними питанням та протидією російській пропаганді.

Як вже повідомляло «Слово і Діло» генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав повернути Росію до ПАРЄ. Також ПАРЄ розглядало конфлікт навколо українського закону про освіту.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: