ПАРЄ затвердила жорстку декларацію, спрямовану проти Росії

Читать на русском
Декларацію проти повернення делегації Російської Федерації до ПАРЄ підписали 20 країн-членів Ради Європи.

Декларацію проти повернення делегації Російської Федерації до ПАРЄ підписали 20 країн-членів Ради Європи.

Делегації 19 країн-членів Ради Європи підписали в Парламентській асамблеї декларацію про необхідність захистити цінності та авторитет організації на тлі постійних спроб повернути представників РФ до цієї структури без виконання нею резолюцій ПАРЄ. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив очільник української делегації, народний депутат Володимир Ар'єв, пише «Слово і Діло».

За його словами, в тексті декларації висловлюється жаль через те, що певні сили в Раді Європи намагаються підірвати авторитет Асамблеї зокрема та РЄ загалом. Підписанти також заявляють, що спроба безумовно відновити делегацію РФ в правах повністю руйнує авторитет ПАРЄ й викличе ефект доміно в організації, та закликають зупинити цей сценарій.

У ПАРЄ закликали Росію припинити підтримку бойовиків на ДонбасіУ Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликали Російську Федерацію припинити підтримку бойовиків на Донбасі.

Серед підписантів – Данія, Естонія, Грузія, Німеччина, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія, Швеція, Велика Британія, Словаччина і Україна.

Нагадаємо, що Росія була позбавлена ​​права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року. В січні 2015 року на сесії ПАРЄ делегат від Великої Британії Роберт Волтер оскаржив повноваження делегації РФ та ініціював продовження санкцій. ПАРЄ продовжила санкції до квітня, після чого Росія заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ.

У січні 2016 року РФ не подала заявку на підтвердження повноважень на 2016 рік, а влітку 2017 року заявила, що відмовляється платити внески до бюджету організації. Наприкінці листопада генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд допустив скасування санкцій щодо делегації РФ під приводом того, що в іншому разі громадяни Росії позбавляються доступу до захисту своїх прав у ЄСПЛ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал