Євросоюз висунув до України нові вимоги щодо безвізу

Читать на русском
Європейський Союз визнає продовження виконання критеріїв візової лібералізації України, однак, зважаючи на останні події, вимагає невідкладних дій для забезпечення повноцінної імплементації та стійкості реформ.

Європейський Союз визнає продовження виконання критеріїв візової лібералізації України, однак, зважаючи на останні події, вимагає невідкладних дій для забезпечення повноцінної імплементації та стійкості реформ.

Про це йдеться в першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму призупинення безвізових режимів, пише «Слово і Діло».

«Загалом критерії візової лібералізації продовжують виконуватися. Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних заходів із метою забезпечити повну імплементацію і стабільність уже здійснених реформ, зокрема в контексті антикорупційних вимог», – йдеться у звіті.

У своєму звіті Єврокомісія висунула шість вимог до України:

– посилити співпрацю з відповідними установами ЄС для запобігання ризикам нерегулярної міграції;

– проводити кампанію з інформування про обов’язки та права в рамках безвізового режиму;

– забезпечити незалежність, ефективність та стійкість антикорупційних реформ, зокрема шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду відповідно до висновку Венеційської комісії та українського законодавства;

– негайно відновити авторитет НАЗК і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій;

– скасувати поправки щодо електронного декларування антикорупційних активістів;

– посилити зусилля в боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.

Скільки українців скористалися безвізом за перші місяці літа?Безвізовий режим набрав чинності дуже вчасно: в розпал літніх відпусток і канікул. «Слово і Діло» підрахувало, скільки українців скористалися безвізом за перші два місяці літа.

Рада ЄС затвердила новий механізм призупинення безвізових режимів із третіми країнами в лютому цього року. В документі прописані п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ.

Як відомо, після запровадження безвізового режиму з європейськими країнами 355 тисяч українців скористалися умовами спрощеної системи.

Нагадаємо, що безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом набув чинності 11 червня.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал