Протягом року, що минає в 28 країнах загинули 97 журналістів. Такі дані опубліковані в щорічній доповіді неурядової організації Press Emblem Campaign (PEC).
Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на доповідь організації.
Відзначається, число жертв в цьому році нижче, ніж в минулому -144. В організації підкреслили, що вперше з 2008 року PEC зареєструвала менше 100 загиблих серед співробітників ЗМІ в світі. Всього ж «за 10 років число загиблих досягло тисяча сто дев'яносто сім людей».
«Серед найбільш небезпечних для працівників ЗМІ країн на перше місце організація поставила Мексику, де з січня загинули 14 працівників преси. У першій п'ятірці також Ірак, Афганістан, Індія і Пакистан. На ці п'ять країн припадає 45 випадків загибелі журналістів. Шостий і сьомий позиції займають Філіппіни і Сирія, далі йдуть Сомалі і Гондурас», - йдеться в повідомленні.
Також повідомляється, що серед жертв зросла кількість жінок: з п'яти в минулому році до 16 в нинішньому. Найбільш небезпечними регіонами для роботи преси в році, що минає були Азія, де загинули 32 журналісти, а також Латинська Америка і Близький Схід, включаючи Туреччину.
Press Emblem Campaign володіє консультативним статусом при ООН. У статистиці, яку веде організація, відображені випадки вбивств журналістів при виконанні професійних обов'язків.
Як повідомлялося, в включеному Криму в понеділок, 18 грудня, пом'якшили вирок українському журналісту Миколі Семене в частині додаткового покарання.
Згідно з підрахунками ООН, за період з 6 серпня по 15 листопада 2017 року 49 кримських татар були заарештовані за проведення мирних одиночних пікетів на території включеного Росією Криму.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»