В ЄС затвердили нову програму оборонної співпраці

Читать на русском
Лідери країн Євросоюзу офіційно затвердили рішення про запуск нової програми в сфері оборони - PESCO (Permanent Structured Cooperation, або «постійна структурна співпраця»).

Лідери країн Євросоюзу офіційно затвердили рішення про запуск нової програми в сфері оборони - PESCO (Permanent Structured Cooperation, або «постійна структурна співпраця»).

Відповідне рішення ухвалене 14 грудня на саміті в Брюсселі, передає «Слово і Діло».

Зброя від Канади: що це означає для України та чи змінить співвідношення сил на ДонбасіКанада включила Україну до списку держав, яким дозволений експорт вогнепальної зброї. Оцінку такому рішенню дали експерти.

Лідери ЄС у рішенні саміту наголосили на важливості швидкого виконання перших проектів у рамках PESCO і закликали держави, які беруть участь в цьому процесі, додати їх до своїх національних програм.

Крім того, було вирішено прискорити роботу над Європейським фондом оборони, прийняти в 2018 році Європейську програму оборонного промислового розвитку, щоб уже через рік фінансувати перші проекти PESCO.

«Протягом багатьох років найсильнішим аргументом проти PESCO було побоювання, що програма призведе до ослаблення НАТО. Але це зовсім навпаки. Сильна європейська безпека, природньо, зміцнює НАТО. Ось чому PESCO - це не тільки хороші новини для нас, але це також хороша новина для наших союзників. І погані новини для наших ворогів», - заявив президент Європейської ради Дональд Туск.

Раніше Україна попросила Євросоюз про нову допомоги.

Також відзначимо, глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Рада блокує більшість європейських законопроектів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал