В ЄС затвердили нову програму оборонної співпраці

Читать на русском
Лідери країн Євросоюзу офіційно затвердили рішення про запуск нової програми в сфері оборони - PESCO (Permanent Structured Cooperation, або «постійна структурна співпраця»).

Лідери країн Євросоюзу офіційно затвердили рішення про запуск нової програми в сфері оборони - PESCO (Permanent Structured Cooperation, або «постійна структурна співпраця»).

Відповідне рішення ухвалене 14 грудня на саміті в Брюсселі, передає «Слово і Діло».

Зброя від Канади: що це означає для України та чи змінить співвідношення сил на ДонбасіКанада включила Україну до списку держав, яким дозволений експорт вогнепальної зброї. Оцінку такому рішенню дали експерти.

Лідери ЄС у рішенні саміту наголосили на важливості швидкого виконання перших проектів у рамках PESCO і закликали держави, які беруть участь в цьому процесі, додати їх до своїх національних програм.

Крім того, було вирішено прискорити роботу над Європейським фондом оборони, прийняти в 2018 році Європейську програму оборонного промислового розвитку, щоб уже через рік фінансувати перші проекти PESCO.

Іванна Климпуш-ЦинцадзеВіце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Климпуш-Цинцадзе обіцяє направити у ВР Дорожню карту гармонізації вітчизняного законодавства з правом ЄССказано 20 жовтня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

«Протягом багатьох років найсильнішим аргументом проти PESCO було побоювання, що програма призведе до ослаблення НАТО. Але це зовсім навпаки. Сильна європейська безпека, природньо, зміцнює НАТО. Ось чому PESCO - це не тільки хороші новини для нас, але це також хороша новина для наших союзників. І погані новини для наших ворогів», - заявив президент Європейської ради Дональд Туск.

Раніше Україна попросила Євросоюз про нову допомоги.

Також відзначимо, глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Рада блокує більшість європейських законопроектів.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...