ВАСУ: Ляшко погрожував суду

Читать на русском
Народні депутати на чолі з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком тиснуть на працівників Вищого адміністративного суду України та погрожують їм.

Народні депутати на чолі з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком тиснуть на працівників Вищого адміністративного суду України та погрожують їм.

Про це йдеться в заяві на сайті суду від 6 грудня, пише «Слово і Діло»

Вказується, що 6 грудня Ляшко з нардепами «увірвалися до приміщення Вищого адміністративного суду України з незрозумілими звинуваченнями та протизаконними вимогами».

Зокрема, народні депутати вимагали надати копію судового рішення щодо дострокового припинення повноважень народного депутата Андрія Артеменка з позначкою про набуття рішенням чинності. Ляшко заявив, що таке рішення їм необхідне для того, щоб ЦВК надала мандат наступному за спискам кандидату від Радикальної партії.

У суді зазначили, що отримали відповідний запит ЦВК щодо отримання копії вказаного судового рішення з позначкою про набуття ним чинності 5 грудня.

«Того ж дня запит був зареєстрований і переданий судді-доповідачу в справі для надання відповіді. А вже … зранку 6 грудня 2017 року група народних депутатів звинуватила суд у затягуванні й блокуванні призначення кандидата народного депутата до Верховної Ради від їхньої партії», – заявили в суді.

«Крім того, варто зауважити, що Кодексом адміністративного судочинства України не передбачене проставлення позначок на копії судового рішення про набуття ним чинності», – йдеться в заяві ВАСУ.

Водночас там заявили, що «Ляшко, керуючись власними політичними мотивами, вдаючись до ганебних методів тиску та прямих погроз і особистісних образ, намагався отримати потрібну йому відповідь у протизаконний спосіб».

Такі дії у Вищому адміністративному суді України розцінюють як пряме втручання в діяльність суду та закликають народних обранців вирішувати всі питання в законний спосіб.

Нанадаємо, Радикальна партія виключила Андрія Артеменка зі складу фракції. Причиною став так званий «план нормалізації відносин між Україною та Росією», який Артеменко передав колишньому раднику президента Дональда Трампа Майклу Флінну. Цей план передбачав виведення всіх російських військ зі Східної України та референдум про передачу Криму в оренду Росії на 50 або 100 років. Також Артеменко начебто передав США докази корумпованості президента України Петра Порошенка.

Згодом нардеп заявив, що його слова про «оренду Криму» неправильно розтлумачили.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: