На жаль, для початку слід визнати, що канал дійсно маніпулятивний. Потрібні люди, які ведуться на той дискурс, який надає телеканалом. Тих, хто має своє бачення ситуації канал не запрошує.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політичний аналітик Валентин Краснопьоров, оцінюючи ситуацію з блокадою телеканалу NewsOne.
«Головна мета – не розібратися в суспільних питаннях шляхом залучення різних громадських, політичних груп, а донести теми шляхом використання авторитетних різних суспільно-політичних груп для заданого дискурсу», – підкреслив аналітик.
За його словами, складно однозначно стверджувати, кому саме вигідна блокада каналу, але очевидно, що каналу дозволяли працювати. При цьому дійсно примітним є й те, що багато часу минуло, поки канал маніпулював, а лише зараз раптом йому не дають працювати, зазначив він.
«На жаль, мабуть, має місце сьогодні політика не загального дослідження маніпулятивності, поля пошуку питань фінансування, а прояв вибіркового правосуддя, за якого ми не шукаємо зловживання, а закриваємо канали», – додав аналітик.
Можливо, не змогли домовитися з керівником каналу, який був корисним наявній правлячій групі, уточнив політолог.
«Можливо, Рабінович і Мураєв перестали бути корисними за якимось контентом, що вони транслюють, чи в питаннях, які вони порушують. Просто правляча еліта або консолідована група еліти, а ми знаємо, що в нас є явище олігархічного консенсусу, втратили зацікавленість у цьому каналі. З якої саме причини, сказати складно. Чи-то дозволили занадто підняти рейтинги, чи дозволили якісь зайві маніпуляції. Може бути все що завгодно», – продовжив експерт.
Він не виключив, що може дійти й до закриття телеканалу.
«Все можливо. Якщо власники не домовляться, то такий сценарій не виключений. Але, скоріш за все, якось змінять політику», – наголосив фахівець.
На його думку, на жаль, у нас вже стоїть не питання свободи слова, а питання доцільності.
«Живемо не правилами й не правом, а доцільністю. Комусь дозволять працювати, якщо це потрібно, а комусь – ні. Так, має місце вибіркова історія, хоча в цій ситуації канал порушує свободу слова від початку», – резюмував Валентин Краснопьоров.
Додамо, президент України Петро Порошенко назвав будь-який тиск на ЗМІ, а тим більше їх блокування, неприпустимим кроком.
Нагадаємо, минулого тижня в ефірі телеканалу NewsOne народний депутат Євгеній Мураєв назвав Євромайдан «державним переворотом», після чого більшість запрошених гостей залишили студію. Активісти вимагають від політика покаятися за сепаратистські висловлювання.
За даними «Слова і Діла», Євгеній Мураєв роздав 27 обіцянок, більшість з яких перебувають у статусі «в процесі».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»