Віце-прем'єр Угорщини розповів, коли зарубіжні угорці отримають автономію

Читать на русском
Віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що етнічні угорці за кордоном мають право на автономію та угорське громадянство.

Віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що етнічні угорці за кордоном мають право на автономію та угорське громадянство.

Про це він сказав у ефірі телеканалу М1, текст його виступу оприлюднений на сайті угорської партії влади «Фідес», повідомляє «Слово и Дело».

Жолт Шем’єн підкреслив, що в угорському суспільстві та в угорському парламентському політикумі «існує спільний консенсус» щодо того, що угорці за кордоном мають право на автономію, угорське громадянство та право голосу.

«Угорське громадянство для закарпатців – це не лише емоційне питання, а й екзистенційне, оскільки дозволяє вільно пересуватися світом. Уряд прагне цього, щоб після сотні років репресій від «Тріанону» люди відчули переваги бути громадянином Угорщини», – сказав Шем’єн.

Він заявив, що уряд Угорщини несе відповідальність за всіх закордонних угорців і виконує всі свої зобов'язання перед ними, в тому числі через надання громадянства.

Шем’єн повідомив, що невдовзі присягу складе мільйонний громадянин Угорщини за кордоном. За його словами, за спрощеною процедурою в країнах Карпатського басейну угорське громадянство отримали 870 тисяч людей.

Значну частину виступу Шем’єн присвятив українському закону про освіту. За його словами, на Закарпатті саме угорський уряд підтримує всю інституційну систему.

«Це стосується матеріальної допомоги лікарям, учителям, забезпечення безкоштовного харчування для дітей молодшого віку, доставки вакцин», – сказав Шем'єн.

Однак, на його думку, нині цю структуру жорстоко атакували. «Сьогодні, поки мовне законодавство не буде відкликане, угорський уряд перешкоджатиме всім важливим для України ініціативам», – зазначив Шем'єн.

Нагадаємо, Жолт Шем’єн у березні виступив за автономію для угорських меншин за кордоном. В українському МЗС тоді висловили сподівання, що це не офіційна позиція країни.

Будапешт підтвердив свої погрози щодо блокування ініціатив України в НАТО.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...