Уряд хоче посилити покарання для порушників ПДР

Читать на русском
Насамперед Кабмін пропонує посилити кримінальну відповідальність п'яних водіїв, які стали винуватцями ДТП з жертвами.

Кабінет міністрів підготував на розгляд Верховної Ради низку законодавчих ініціатив, що мають посилити покарання за порушення правил дорожнього руху.

Про це йшлося на позачерговому засіданні уряду в п'ятницю, 10 листопада, передає «Слово і Діло».

По-перше, Кабмін пропонує посилити кримінальну відповідальність п'яних водіїв, які стали винуватцями ДТП з жертвами. За таке порушення, якщо воно спричинило середні тілесні ушкодження, хочуть саджати на термін до 3 років із позбавленням права керування на 3-5 років, у разі тяжких ушкоджень або загибелі – на 7-12 років із позбавленням права керування на 5-10 років.

Борислав БерезаНародний депутат України
Береза заявив, що подасть законопроект, який істотно посилює покарання за порушення ПДРСказано 19 жовтня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Також у запропонованих змінах до законодавства міститься пропозиція обмежити максимальну швидкість руху авто в населених пунктах із 60 до 50 км/год та збільшити штраф за порушення цього правила з 510 до 3 400 грн.

Крім того, за керування машиною без водійського посвідчення пропонується збільшити штраф з 510 грн до 10 200 грн, а при повторному такому правопорушенні – до 40 800 грн.

Також пропонується видавати перше посвідчення водія не на 30 років, як зараз, а на 2 роки. І якщо протягом цього терміну водій робить не більш ніж 2 порушення, то після нього він уже отримує права на 30 років.

Кабінет міністрів погодив ці проекти законів, але доручив МВС протягом 3 днів доопрацювати їх з урахуванням пропозицій, що були озвучені на засіданні.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що на гарантування безпеки дорожнього руху направлятимуться 5% від коштів на ремонт та модернізацію доріг.

Поліція назвала райони Києва, де найчастіше трапляються ДТП.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...