Гройсман: ми не порушуватимемо права інших мов

Читать на русском
Президент Петро Порошенко та прем’єр Володимир Гройсман привітали українців із Днем української писемності та мови.

Президент Петро Порошенко та прем’єр Володимир Гройсман привітали українців із Днем української писемності й мови.

Як повідомляє «Слово і Діло», перші особи країни відзначили важливу роль мови та національної єдності.

Президент написав у Facebook: «Сьогодні наша держава відзначає День української писемності та мови. Хай вічно звучить українська мова й здобуває прихильників у всьому світі!».

Він також процитував слова письменниці Оксани Забужко: «Мова живе доти, доки нею говорять. Не бійтесь говорити українською. Думайте про майбутнє».

Прем’єр у зверненні зазначив, що «українська мова завжди була символом національної єдності».

«Сьогодні українська мова є державною, однак мовне питання залишається об’єктом спекуляцій. На жаль, мову часто використовують як інструмент гібридної війни, в яку, не з нашої волі, втягнута Україна», – додав Гройсман.

За словами прем’єра, уряд розуміє важливість розвитку української мови, усвідомлює необхідність її захисту як важливого соціокультурного чинника за сучасних складних геополітичних умов.

«Жодним чином не порушуючи права інших мов та їх носіїв, ми й надалі сприятимемо поширенню української мови в суспільстві та її захисту», – наголосив Гройсман.

Він упевнений, що вдасться створити умови для повноцінного побутування української мови, за якого її існування більше ніколи не буде під загрозою.

Нагадаємо, сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Вже за годину українці зможуть написати радіодиктант.

Також депутати Сейму Литви звернулися до угорських парламентарів із проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом. Депутати стали на захист України в конфлікті навколо освітнього закону.

Закон «Про освіту» викликав хвилю протестів з боку Угорщини та Румунії.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: