Видача Умерова та Чийгоза Туреччині: саме в таких випадках слова про підтримку набувають сенсу

Читать на русском
Петро Олещукполітичний експерт
Богдан Яременко

У досьє глави держави Петра Порошенка «Слово і Діло» знайшло обіцянку щодо захисту українців у Криму та кримських татар як корінного населення. Сьогодні, 25 жовтня, Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров були звільнені з полону та передані Туреччині.

Політолог Петро Олещук на своїй сторінці в Facebook написав, що саме в таких ситуаціях заяви про підтримку перевіряються й набувають сенсу.

Добре, що у кримських татар є Туреччина, з якою всі рахуються. Тому в підсумку їхніх бранців звільняють. Погано, що в українців, які потрапили до російських в'язниць із політичних причин, немає такого заступництва.

«Саме в таких випадках слова про підтримку підлягають реальній перевірці», – зазначив експерт.

На його думку, це є показником того, що президент Туреччини реально турбується про долю кримських татар.

«Ердоган реально порушує питання прав кримських татар і реально домагається результату. Авторитет і наполегливість приносять результат. Хто хоче, той досягає», – резюмував Петро Олещук.

Своєю чергою дипломат Богдан Яременко зауважив, що видача Умерова та Чийгоза Туреччині – це цікавий та безпрецедентний випадок, але з правої точки зору викликає питання.

«Дуже добре, що збережені життя двох прекрасних людей, які, є сподівання, невдовзі будуть у Києві. Але з правової точки зору, це як кінець світу», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Українські політв’язні в Росії: кого і за що утримує російська влада«Слово і Діло» зібрало всі найбільш відомі прізвища українських політичних в’язнів у Росії та показало, за якими звинуваченнями їх утримують на території сусідньої держави і в анексованому Криму.

«Двох громадян України, яких Росія безпідставно вважає громадянами РФ і не менш безпідставно засудила за злочини, яких вони або не скоїли взагалі, або абсолютно точно не скоїли на території Росії, на якихось підставах видають Туреччині, що просто не має до всього цього жодного стосунку», – наголосив Яременко.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза засудили до 8 років позбавлення волі за ч. 1 ст. 212 КК РФ. Ільми Умерова засудили до двох років колонії-поселення за ч. 2 ст. 280.1 КК РФ.

Повідомляється, що ані Умеров, ані Чийгоз не зверталися до Путіна щодо помилування. Після видачі Туреччині вони повернуться в Україну.

Докладніше про українців, яких незаконно утримують у російськіх в’язницях або в АР Крим, читайте в матеріалі «Українські політв’язні в Росії. Кого й за що утримує російська влада».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал