У Міністерстві охорони здоров'я досі визначають рівень алкоголю в крові за нормативами 1986 року.
Про це «Слову і Ділу» розповів керівник Центру запобігання й протидії корупції, радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.
За його словами, однією з проблем, яка не дозволяє більш ефективно боротися з водінням у нетверезому стані, є різниця в методиках оцінки стану водія, що практикуються правоохоронцями та медичними закладами. Ця проблема часом не дозволяє навіть складати адміністративні протоколи на порушників.
«Одне з питань, над вирішенням якого ми б'ємося вже рік, це різні підходи та методика встановлення рівня алкоголю в крові. Медичні нормативи, до речі, 1986 «року народження», дещо відрізняються від норм, затверджених МВС. Це внутрішні ухвали і їхня зміна залежить не тільки від МВС. Скликали засідання за участю заступника міністра охорони здоров'я. Запрошували експертів. На жаль, питання поки не вирішене», – зазначив радник міністра внутрішніх справ.
При цьому він висловив надію, що дане питання, нарівні з питанням посилення відповідальності за водіння в нетверезому стані, вирішиться найближчим часом.
«У нас, вдумайтеся, кожного дня на дорогах гине 13 осіб. І значна частина з них – з вини нетверезих водіїв. Питання посилення безпеки на дорогах потрібно вирішувати комплексно, і вже вчора», – сказав Мартиненко.
Нагадаємо, 25 жовтня глава МВС Арсен Аваков заявив, що Міністерство підготувало пропозиції щодо посилення відповідальності водіїв за порушення правил дорожнього руху: «Прошу присвятити наступне засідання уряду розгляду питання Правил дорожнього руху та посилення відповідальності за їх порушення».
За словами міністра, МВС також має законодавчі пропозиції до Верховної Ради, а також до Кабміну, покликані запустити систему відеофіксації порушень правил дорожнього руху.
Як ми вже писали раніше, тільки 15% водіїв, спійманих за фактом нетверезого водіння, згодом несуть відповідальність.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»