Радник голови МВС розповів, чи дозволить парламент використовувати вогнепальну зброю

Читать на русском
Антон Геращенко каже, що законопроекти, які легалізують зброю, навряд чи отримають підтримку в залі Верховної Ради.
Антон ГеращенкоФото з відкритих джерел

Законопроекти, які регламентують порядок користування вогнепальною зброєю цивільного призначення, включені до порядку денного поточної сесії Верховної Ради, навряд чи отримають підтримку зали.

Таку думку висловив «Слову і Ділу» народний депутат, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, коментуючи ймовірність затвердження закону, що легалізє в тому числі короткоствольну зброю.

Борислав БерезаНародний депутат України
Береза пообіцяв підтримати законопроект про легалізацію зброїСказано 13 липня 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

Нагадаємо, до порядку денного поточної сесії Верховної Ради внесені два законопроекти, що регламентують порядок користування цивільною зброєю та боєприпасами. Законопроект «Про вогнепальну зброю цивільного призначення» (№1135), поданий народним депутатом Сергієм Капліним, передбачає узаконення права на придбання та використання вогнепальної зброї цивільного призначення, в тому числі короткоствольної. Законопроект передбачає також право на використання зброї для самозахисту, яке не може бути обмежене або скасоване. При цьому порядок придбання зброї не базується на дозвільних засадах: право на оформлення документа на володіння зброєю надається продавцю.

Альтернативний законопроект «Про цивільну зброю і боєприпаси» (№1135-1), поданий групою авторів на чолі з позафракційним Андрієм Іллєнком, передбачає класифікацію цивільної зброї та боєприпасів. Перша категорія – пневматична зброя калібру до 4,5 мм і швидкістю польоту метального елемента до 100 м/с і вогнепальна зброя під патрон «Флобера» калібру до 4,5 мм та боєприпаси до неї. Придбання такої зброї не вимагає дозволу. Решта три категорії, в тому числі короткоствольна нарізна і гладкоствольна зброя, довгоствольна, газова пневматична калібром більш ніж 4,5 мм і швидкістю польоту метального елемента понад 100 м/с; під патрон «Флобера» калібру понад 4,5 мм і боєприпаси до неї потребують дозволу. Як припускає законопроект, дозвіл має видавати орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав на зброю, за місцем реєстрації фізичної особи протягом п'яти робочих днів із дня подання необхідних документів.

Легалізація зброї: величезні ризики для владиЖурналіст Максим Кречетов розповідає про ризики для влади внаслідок легалізації вогнепальної зброї.

Обидва законопроекти подані до парламенту ще в 2014 році. Головне експертне управління ВР рекомендувало ухвалити обидва законопроекти в першому читанні й у процесі підготовки до другого усунути наявні недоліки. При цьому альтернативний проект визнаний експертами «більш досконалим і краще пропрацьованим». Проте експерти рекомендували авторам перед подачею проекту до зали узгодити його з МВС, Мін'юстом і Міністерством охорони здоров'я «або принаймні отримати їхні зауваження й пропозиції щодо положень проекту».

При цьому Геращенко зазначив, що фахівці МВС не брали участі в доопрацюванні документа.

«Я думаю, законопроекти на цю тему, зареєстровані в парламенті, не будуть ухвалені. Коли вони будуть внесені до зали, кожен депутат, звичайно, буде визначатися самостійно. Але я думаю, ні за один, ні за другий проект голосів сьогодні немає», – сказав народний депутат.

Нагадаємо, 21 жовтня в Києві був затриманий командир добровольчого батальйону ОУН Микола Коханівський, який під час бійки застосував травматичну зброю. Сьогодні залу суду, де розглядається справа Коханівського, намагалися штурмувати.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...