В яких областях України проживають переселенці з окупованих територій

Читать на русском

Станом на кінець вересня загальна кількість внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій складає понад 1,596 млн людей. Приблизно третина з них вирішили не від’їжджати від батьківщини надто далеко й осіли в неокупованих районах Донецької області – за даними Мінсоцу, йдеться про більш ніж 519 тис. осіб. У Луганській області на мирній території проживають 298 тис. переселенців. Як показують дані внутрішньої міграції до цих областей з районів, окупованих бойовиками, кількість переселенців там, порівняно з серпнем 2017 року, зросла: на Донеччині – на 2236 чоловік, на Луганщині – на 1244.

Третьою за популярністю серед переселенців областю, як і раніше, залишається Харківська. Там, за підрахунками Мінсоцполітики, зареєструвалися більше 196 тис. внутрішньо переміщених осіб. Дале йде Київ – 175,6 тис. людей (плюс 63,75 тис. – у Київській області), потім Дніпропетровщина – 73,97 тис.

Найменше зареєстрованих переселенців із Криму та Донбасу на заході України – у Тернопільській (2,5 тис.), Закарпатській (3,5 тис.) та Рівненській (3,25 тис.) областях.

При цьому найбільш стрімкий відтік людей, які раніше приїхали з окупованих територій, спостерігається в Дніпропетровській області. За останній місяць там знялися з реєстрації 1114 внутрішньо переміщених осіб. У Харківській області ситуація майже така ж сама, але у трохи меншому масштабі – мінус 750 переселенців за місяць. 116 людей виїхали або знялися з обліку в серпні-вересні в Полтавській області, 107 – у Сумській, 81 – у Черкаській.

При цьому загальна кількість внутрішньо переміщених осіб за цей період зросла на 4214 осіб. У яких регіонах зареєструвалися ці люди? Окрім уже зазначених Донецької й Луганської областей, кількість ВПО зросла в низці регіонів. Найбільше – в Київській області (933 людини), Києві (718), Запорізькій області (486), на Одещині (251) і Чернівецькій області (183).

Нагадаємо, днем раніше «Слово і Діло» оприлюднило дані щодо цін на квартири економ-класу в обласних центрах України. Найдорожчим виявилося житло в Києві, Одесі та Львові.

Влітку ж портал зареєстрував обіцянку голови Луганської ОДА Юрія Гарбуза про те, що до кінця року 270 родин переселенців отримають квартири.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.