В Україні змінили правила призначення субсидій: хто і як отримуватиме

Читать на русском
Кабмін продовжив терміни з монетизації. Тим, хто має індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.

В Україні змінилися терміни нарахування субсидій для тих, хто має індивідуальне опалення. Якщо в попередні роки «субсидований» опалювальний сезон тривав із 1 жовтня до 30 квітня, то тепер період нарахування скорочений на місяць – із 15 жовтня до 15 квітня. Крім того, Кабінет міністрів продовжив терміни з монетизації.

Про це повідомляється на спеціальному урядовому сайті, присвяченому ЖКГ, передає «Слово і Діло».

Раніше субсидія на опалювальний сезон обов'язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та завершення опалювального сезону. У 2017-2018 роках для користувачів централізованого опалення залишається прив'язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а тим, хто має індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.

У Кабміні вирішили врахувати погодний фактор: українці рідко включають індивідуальне опалення з 1 жовтня, тому нові правила допоможуть заощадити і енергоресурси, і сімейний бюджет.

Крім того, уряд продовжив термін подачі заяв на монетизацію субсидій до 1 листопада.

Адресна допомога на оплату комунальних послуг: субсидії замінили дотації лише для 40% населенняЕксперт з енергетичних питань «Реанімаційного пакета реформ» оцінив ситуацію з нарахуванням субсидій для українців.

«Це зроблено на численні прохання громадян, які не встигли звернутися до органів соціального захисту населення до 1 вересня. Нагадаємо, що монетизація субсидій є премією за енергоефективність та полягає у виплаті «живих» грошей за економію електроенергії в еквіваленті вартості 150 кіловат і природного газу – 100 кубометрів – за умови, що ці ресурси використовуються для опалення», – пояснюють у Кабміні.

Раніше повідомлялося, що уряд вирішив виділити з держбюджету 70 млрд грн на субсидії до кінця поточного року.

Нагадаємо, раніше Розенко розповів, хто отримає компенсації за заощаджені субсидії.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: