Стало відомо, які порушення виявила українська сторона на бурових станціях в анексованому Криму

Читать на русском
Українські силовики здійснили вихід у Чорне море для візуального огляду захоплених Росією 4 самопідйомних плавучих бурових установок.

Під час планового огляду захоплених Росією бурових установок України в Чорному морі українська сторона виявила іноземне обладнання, що всупереч санкціям використовується на вишках.

Про це розповів представник президента України в АРК Борис Бабін, пишуть «Крим.Реалії», передає «Слово і Діло».

«Під час чергового огляду ми виявили окремі технологічні пристрої деяких країн. Це фірми, які всупереч санкціям поставляють свою техніку. Ми виявимо, хто саме ці технології поставляє, й ці постачальники будуть покарані», – заявив Бабін.

При цьому він не уточнив конкретних назв фірм, додавши лише, що вони європейські.

Україна направила в Інтерпол запит на розшук захоплених Росією судів і бурових вишокПриморський райсуд Одеси наклав арешт на 27 суден і 33 нежитлових приміщення «Чорноморнафтогазу», захоплених Росією: прокуратура звернулася із запитом про їх розшук в Інтерпол.

У 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК «Нафтогаз України» втратила контроль над цим кримським підприємством. Пізніше підприємство було юридично відтворене на материковій частині України.

17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» та шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані захопленням активів групи в Криму. «Нафтогаз» ініціював провадження відповідно до угоди між Кабміном України та урядом Росії про сприяння, здійснення та взаємний захист інвестицій.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens до окупованого Криму, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній. 21 липня Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінних установки, поставлених улітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені до анексованого Криму. Siemens подав позов проти структур «Ростеху», які незаконно перемістили турбіни до Криму.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму в скелі під «Ластівчиним гніздом» розпочалися бурові роботи.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: