В Україну прийде ще одна іноземна ядерна компанія

Читать на русском
Holtec International планує налагодити в Україні виробництво малих модульних реакторів для АЕС.

Міжнародна компанія Holtec International, яка спеціалізується на виготовленні обладнання в галузі ядерної енергетики, планує налагодити в Україні виробництво малих модульних реакторів для АЕС.

Про це повідомив президент «Енергоатому» Юрій Недашковський, пише «Укрінформ», передає «Слово і Діло».

Фонд держмайна здасть в оренду частину споруд ЧАЕСФонд державного майна здасть в оренду частину споруд Чорнобильської АЕС під фотоелектричні сонячну електростанцію.

«Є дуже цікава пропозиція, яку зробив президент Holtec International Кріс Сінгх нашому президенту Петру Порошенку, – створити в Україні хаб із поширення в Європу, Азію та Африку малих модульних реакторів із локалізацією виробництва й дуже великою кількістю обладнання на українських підприємствах», – зазначив керівник «Енергоатому».

Він уточнив, що йдеться про реакторах SMR-160, і до цієї справи вже залучено українське виробництво «Турбоатом», яке має в своїй лінійці турбіни, що підходять для цього проекту.

«Є також можливість залучити інші українські підприємства», – заявив Недашковський.

Він назвав виробництво малих модульних реакторів «надзвичайно перспективним» напрямом у будівництві атомних електростанцій.

«Ці реактори мають підвищений рівень безпеки за рахунок того, що на них застосовуються пасивні системи безпеки, тобто без насосного обладнання, арматурного, та багато іншого, що вимагає зовнішнього електропостачання», – пояснив голова українського підприємства.

Раніше повідомлялося, що Україна та США проведуть навчання на одній з АЕС.   Нагадаємо, що біля ЧАЕС планують побудувати завод із переробки радіовідходів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал