Погоджувальна рада: як фракції голосуватимуть з ключових питань?

Читать на русском

Наші аналітики розібралися, які питання піднімали голови фракцій і груп парламенту на погоджувальній раді і голосування з яких питань політсили підтримають.

Найбільші шанси пройти в парламенті на сьогоднішній день є у реформи освіти, на підтримку якої висловилися керівники чотирьох фракцій і груп: Артур Герасимов (БПП), Максим Бурбак (НФ), Олег Березюк (Самопоміч) і Ярослав Москаленко (Воля народу), що при умови поголовного голосування депутатів з цих фракцій забезпечить реформу освіти 262 голоси і більш ніж достатньо для ухвалення.

Єдиним хто виступив проти реформи освіти, став керівник «Опозиційного блоку» Юрій Бойко: він заявив, що на реформу немає грошей і через неї «діти закінчуватимуть школу в 19 років».

Юрій БойкоНародний депутат України
Бойко заявив, що ОБ не підтримає освітню реформуСказано 1 вересня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Що стосується багатостраждальної судової реформи, то про неї під час погоджувальної ради згадували тільки лише Герасимов і керівник групи «Відродження» Віталій Хомутинник, причому Герасимов вимагав розглянути пов'язані з судовою реформою законопроекти №5425, 6232 та 6233 вже «з першого дня роботи парламенту». У свою чергу Хомутинник заявив, що судова реформа має шанси пройти в парламенті, але ще «сира» і вимагає доопрацювання.

Консолідовану позицію щодо медреформи на погоджувальній раді зайняли БПП і «Народний фронт»: голови фракцій наголосили на необхідності доопрацювання і якнайшвидшого прийняття законопроектів щодо медичної реформи з особливою увагою до сільської медицини.

Ярослав МаркевичНародний депутат України
Маркевич пообіцяв підтримати медичну реформуСказано 19 червня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Голова «Радикальної партії» Олег Ляшко у своєму виступі заявив про те, що запропонована медреформа «переслідує протилежну мету», хоча і не озвучив чіткої позиції своєї фракції.

Однозначно проти законопроектів про медичну реформу виступив тільки голова групи «Відродження»: Хомутиннік заявив, що уряд взагалі має відкликати законопроект, щоб «не створювати турбулентності в суспільстві» і не лякати населення платними медичними послугами.

Питань національної безпеки і оборони торкнулися керівники фракцій «Народного фронту» і «Самопомочі»: так, Бурбак заявив, що фінансування оборони має бути не меншим від 5% ВВП і закликав Раду якнайшвидше ухвалити закон про порядок вступу в ЄС і НАТО. Березюк закликав ухвалити закон про нацбезпеку з визначення «вертикалі відповідальності», а також закони про цивільний контроль за оборонними витратами і виділити оборонний бюджет в окрему статтю «щоб знати, що там є, а не гамузом і незрозуміло куди дівається».

Окремо варто згадати виступ керівника «Батьківщини» Юлії Тимошенко, в якому вона з традиційної інтонацією «все пропало» висунула вимогу переглянути стратегію розвитку країни і запропонувала зібрати з цією метою президента і прем'єра разом з головами фракцій і партій.

Про парламентську реформу говорили тільки в «Народному фронті»: Бурбак запропонував Раді «нарешті почати реформу своєї діяльності» та запровадити рекомендації місії Євросоюзу під керівництвом Пета Кокса.

Питання про можливість проведення у 2017 році земельної реформи не викликає ілюзій не лише у наших політиків, а й у місії МВФ, яка відклала цю вимогу. Про реформу в своїх виступах на погоджувальній раді згадали тільки Ляшко і Хомутинник, який 5 вересня віддав повноваження керівника «Відродження» Віктору Бондарю на час перевірки ГПУ і ГФС його декларацій.

Так, Ляшко вимагав внести до Конституції зміни і визнати аграрний устрій України фермерським, а Хомутинник заявив про безперспективність реформи через «різноманітність ініціатив».

Щодо законопроекту про реінтеграцію Донбасу нічого конкретного не сказали керівники фракцій коаліції, зате «Відродження» виступило за анонсований законопроект.

Віталій КурилоНародний депутат України
Курило запевнив, що фракція БПП буде підтримувати урядову пенсійну реформуСказано 1 вересня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

У свою чергу Ляшко в черговий раз пройшовся по Мінським угодами і заявив, що його фракція не підтримає коаліційний законопроект, якщо він буде черговим їх різновидом, а Бойко анонсував тверде «ні» «Оппоблока» щодо цієї ініціативи, причому обидва політики зазначили, що законопроект розробляється без обговорення з парламентом.

Крім того, в «Оппоблоці» вимагали від уряду представити програму виходу з кризи або подати у відставку, хоча жодна інша політсила не стала висувати подібних вимог.

Також на раді голова РПЛ висунув до парламенту вимогу підвищити рівень мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень, що в світлі свіжих пропозицій БПП стане цілком можливим за умови підтримки з боку інших фракцій і груп.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...