В Україні створять Національне агентство із закупівлі ліків

Читать на русском
Нацагентство буде здійснювати публічні закупівлі лікарських засобів та медичних виробів на національному, місцевому та міжнародному рівні за принципами ефективності, прозорості та боротьби з корупцією.

Нацагентство по закупівлі ліків запрацює в Україні з 2019 року.

Про це повідомляє «Слово і Діло», посилаючись на прес-службу МОЗ.

Нацагентство буде здійснювати публічні закупівлі лікарських засобів та медичних виробів на національному, місцевому та міжнародному рівні за принципами ефективності, прозорості та боротьби з корупцією.

Рік на посаді в. о. міністра охорони здоров'я: як виконує обіцянки Супрун?Сьогодні, 27 липня, виповнюється рік, як Уляна Супрун очолила Міністерство охорони здоров'я. «Слово і Діло» відстежило, наскільки відповідально вона виконувала свої обіцянки.

Оцінка закупівель медичного обладнання та фармацевтичної продукції в Україні у 2016 – 2017 роках показала, що з 8 898 оголошених тендерів 3 612 (40,6%) не відбулись через відсутність конкуренції. Середня кількість учасників торгів становила всього 1,8, а зниження ціни, а відтак і економія бюджетних коштів склала усього 5%.

Очікується, що завдяки діяльності Нацагентства держава зможе збільшити частку успішних закупівельних процедур, довгостроково планувати закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, контролювати якість та реалізацію ліків і медвиробів, і максимально забезпечити пацієнтів лікарськими засобами, медичними виробами та імунобіологічними препаратами.

Нагадаємо, раніше були названі причини дефіциту або відсутності препаратів в аптеках.

А 6 лютого 2017 року в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що має намір в 2019 році відібрати закупівлі ліків від міжнародних організацій назад в Україну і замовляти ліки на світовому ринку через систему ProZorro. Подивимося, чи зможе вона виконати свою обіцянку


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал