«Доступні ліки»: названі причини дефіциту або відсутності препаратів в аптеках

Читать на русском
Ситуація з дефіцитом склалася через те, що ніхто не спрогнозував, скільки ліків необхідно населенню.

Дефіцит або відсутність в аптеках лікарських засобів, що входять до програми «Доступні ліки», пов'язані з некоректним розрахунком потреби в цих препаратах.

Про це повідомив директор Аптечної професійної асоціації України (АПАУ) Володимир Руденко, передає «Слово і Діло».

«Проблема дефіциту ліків за цією програмою сьогодні існує, але не з вини аптек. Коли ліків немає у виробника, дистриб'ютора, то зрозуміло, що й в аптеках вони будуть відсутні. Ситуація з дефіцитом склалася через те, що ніхто від початку програми не спрогнозував, скільки ліків потрібно населенню», – цитує прес-служба АПАУ директора асоціації.

Він зазначив, що незважаючи на низку недоліків, програма реімбурсації «набирає обертів», а випадки невиплати аптекам коштів за нею не мають масового характеру.

«На сьогодні понад 6 тисяч аптек, а це майже кожна третя аптека в Україні, увійшли до програми, близько 18% учасників – це приватні аптечні заклади, в тому числі члени АПАУ. Звичайно, невиплата боргів за минулою програмою (програма реімбурсації вартості ліків від гіпертонії 2012-2014 років) та несвоєчасне повернення коштів у низці областей за чинною трохи насторожують. Але такі випадки не мають масового характеру», – підкреслив він.

Як повідомлялося, наказом №856 від 26 липня 2017 року затверджено новий реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. До нового реєстру увійшли 199 препаратів, вартість 30 з них держава буде відшкодовувати в повному обсязі. До попереднього реєстру були включені 157 торгових назв за 21 міжнародною непатентованою назвою (МНН) для лікування серцево-судинних захворювань (ССЗ), бронхіальної астми та цукрового діабету II типу.

Раніше повідомлялося, зо МОЗ підписав угоди з міжнародними організаціями на закупівлю ліків.

Нагадаємо, що МОЗ дозволив аптекам до 15 серпня продавати «Доступні ліки» за старими цінами.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал