У фіскальній службі повідомили, куди пішли дотації для аграріїв за півроку

Читать на русском
Половину всіх бюджетних дотацій було надано виробникам, що спеціалізуються на продукції птахівництва.

За січень-червень 2017 року із державного бюджету було виділено 1,91 млрд гривень на дотації для аграрних підприємств.

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, передає «Слово і Діло».

Найбільшу частку всіх дотацій на загальну суму 809 млн грн отримала група компаній Миронівського хлібопродукту (ПРАТ «Миронівська птахофабрика», СТОВ «Старинська птахофабрика», ПРАТ «Оріль-Лідер» та ДП «Перемога нова»).

Другим найбільшим отримувачем дотацій є компанії агрохолдингу «Авангард» (входить до «Укрлендфармінгу» Олега Бахматюка, — ред) із загальною сумою дотацій 142 млн грн.

Таким чином, половину всіх бюджетних дотацій було надано виробникам, що спеціалізуються на продукції птахівництва.

Інші виробники отримали суттєво менші обсяги дотацій. Так, на третьому місці за обсягом отриманих дотацій ТЗОВ «Даноша» із 33 млн грн. Підприємство належить датським інвесторам. Всього бюджетні дотації з початку року отримали 1140 різних підприємств.

Нагадаємо, у 2016 році Миронівський хлібопродукт завершив із чистим прибутком (до курсової різниці) 214 млн дол, а маржа чистого прибутку до курсової різниці становила 19%. Згідно звіту Миронівського хлібопродукту хороші фінансові результати виникли у зв’язку із середнім ростом ціни на м'ясо на 10% у 2016 році, а також зростанням експорту на 52%.

Підприємство належить бізнесмену Юрію Косюку, який в 2014 році працював заступником голови Адміністрації президента.

2017 рік є першим роком в якому почала виплачуватись спеціальна бюджетна дотація на сільське господарство. Вона була запроваджена в кінці 2016 року і передбачає дотацію пропорційно до розміру сплаченого до бюджету ПДВ.

агадаємо, Ощадбанк наділили статусом уповноваженого банку урядової програми з підтримки АПК.

Україна з початку 2017/2018 маркетингового року (МР, липень-червень) й станом на 19 липня 2017 року експортувала 1,253 млн тонн зернових.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...