Журналісту, який писав для 6 сепаратистських сайтів, оголосили про підозру в державній зраді

Читать на русском
Підготовлені журналістом авторські статті з потрібними кремлівським кураторам акцентами публікувалися на шести інтернет-сайтах, які адмініструвалися з РФ та тимчасово окупованих територій України.

Прокремлівському блогеру-журналісту на Житомирщині слідчі СБУ оголосили про підозру в державній зраді.

Про це повідомляє прес-служба СБУ, передає «Слово і Діло».

Повідомляється, що житомирський журналіст із 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював тенденційні публікації. Гонорари за публікації зловмисник отримував через міжнародні системи онлайн-розрахунків.

Підготовлені журналістом авторські статті з потрібними кремлівським кураторам акцентами публікувалися на шести інтернет-сайтах, які адмініструвалися з РФ та тимчасово окупованих територій України. Також зазначається, що на початку автор підписувався справжнім прізвищем, але згодом перейшов виключно на псевдоніми.

Геращенко закликає заборонити також сепаратистські сайти«У мене є велике питання: чому сепаратистські сайти вільно працюють в Україні? У нас журналісти на них посилаються...», - висловилася Геращенко.

«Під час досудового слідства були проведені лінгвістичні та судово-психологічні експертизи текстів житомирського журналіста. Вони засвідчили їхній маніпулятивний вплив на свідомість читачів та підбурювання аудиторії на вчинення конкретних дій на шкоду суверенітету та незалежності нашої держави. За висновком експертів, матеріали за семантико-лінгвістичним наповненням також містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни та між Україною й сусідніми дружніми державами», – йдеться в повідомленні.

Працівники спецслужби провели санкціоновані обшуки за місцем проживання блогера, під час яких виявили комп’ютерну техніку з доказами листування з російськими кураторами та підготовлення антиукраїнських матеріалів. Також вилучено копії укладених із державними інформаційними агентствами РФ угод на підготовку замовних статей, акти прийому-передачі робіт за обумовлений гонорар та банківські картки, на які перераховувалися гроші.

Зазначимо, цього року суди винесли обвинувальні вироки дев'яти адміністраторам антиукраїнських груп у російських соцмережах «ВКонтакте» та «Одноклассники».

Також на Закарпатті двох українців судитимуть за державну зраду.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: