Тисячі поляків мітингували проти судової реформи

Читать на русском
Десятки тисяч людей у четвер вийшли на акції протесту в Польщі після ухвалення Сеймом країни суперечливого закону про Верховний суд у рамках проведення судової реформи. Загалом у протестах у польських містах взяли участь понад 100 тисяч осіб.

Десятки тисяч людей у четвер вийшли на акції протесту в Польщі після ухвалення Сеймом країни суперечливого закону про Верховний суд у рамках проведення судової реформи.

Про це повідомляє Wyborcza, передає «Слово і Діло».

ЄС погрожує санкціями ПольщіЄврокомісія може запровадити санкції проти Польщі через ухвалення її парламентом законопроектів, які знищують незалежність судів у країні.

Найбільша демонстрація проходила у Варшаві, мерія повідомила, що на вулицях зібралися близько 50 тисяч осіб. Поліція навела значно менші цифри – 14 тисяч.

Акції протесту відбувалися також у Познані, Вроцлаві, Лодзі, Кракові, Щецині та в десятках інших міст в усій країні. Загалом у протестах взяли участь понад 100 тисяч осіб.

Сеймом ухвалений законопроект, що передбачає звільнення всіх нинішніх суддів Верховного суду та призначення міністром юстиції виконувачів обов'язків на їхнє місце. Законопроект ще має ухвалити Сенат (верхня палата парламенту). Не виключено, що голосування відбудеться вже сьогодні.

Згідно із запропонованою реформою, Верховний суд країни підпорядковуватиметься Міністерству юстиції. Очільник Мін’юсту зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів без консультацій із представниками органів правосуддя.

Також закон надає депутатам роль у виборі членів Національної судової ради – органу, який призначає суддів.

Раніше повідомлялося, що в Польщі затримали 31 учасника акції проти судової реформи.

Нагадаємо, екс-президенти Польщі вважають, що реформа судової системи від правлячої партії «Право і справедливість» Ярослава Качинського є шляхом до диктатури.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал