Черниш: в ОРДЛО є небезпечні об'єкти, які можуть спричинити поширення радіації

Читать на русском
На окупованих територіях Донбасу є небезпечні об'єкти, які можуть стати причиною поширення радіації в регіоні.

На окупованих територіях Донбасу є небезпечні об'єкти, які можуть стати причиною поширення радіації в регіоні.

Про це повідомив міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», передає «Слово і Діло».

Зокрема, за його словами, на Донбасі є об'єкт під назвою «Кліваж», де 1979 року був проведений невеликий ядерний вибух.

«Вибух був проведений на шахті «Юнком» на глибині близько 900 метрів. Його метою було припинення накопичення метану в стовбурах шахти. В результаті вибух не допоміг і за рік на шахті знову стався викид метану. Раніше на шахті діяла система відкачування води, яка не допускала її до зони вибуху. Зараз шахта розташована на непідконтрольній території, відповідно, жодного моніторингу ситуації на ній не проводиться. Ми точно не знаємо, що там відбувається, якими можуть бути наслідки зупинки відкачування води», – розповів міністр.

Тука пропонує поділити Донецьку областьГеоргій Тука вважає за необхідне розглянути питання про поділ Донецької області на дві частини для ефективнішого управління.

Крім того, за його словами, небезпеку становить Донецький казенний завод хімічних виробів.

«Там зберігаються радіаційні відходи, вони законсервовані, але об'єкт необхідно постійно моніторити», – підкреслив міністр.

Черниш нагадав, що екологічна ситуація на Донбасі була складною й до окупації, а тепер ці проблеми накопичуються та загострюються.

«Такі проблеми мають різноплановий характер: якість питної води, неконтрольована вирубка лісів, знищення флори й фауни. Багато там і промислових об'єктів, які вважалися небезпечними ще в радянські часи», – скаржиться він.

Як заявив раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, необхідно переселяти місцевих мешканців із Донбасу, тому що через екологічну ситуацію люди не зможуть там жити протягом 10 років.

Також, за повідомленнями СЦКК, бойовики блокують ремонт екологічно небезпечних об'єктів на Донбасі.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...