Поблизу ЧАЕС після встановлення арки різко змінився рівень радіації

Читать на русском
На дах саркофага більше не тисне сніг, туди не затікає дощова вода, а всередині знижені перепади температури. Вітер роздуває радіоактивний пил.

Радіаційний фон на промисловому майданчику навколо зруйнованого четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС знизився вдвічі в результаті насування арки наприкінці 2016 року.

Про це розповів заступник директора об'єкта «Укриття» Сергій Кондратенко, передає «Слово і Діло».

Китайці мають намір побудувати сонячну електростанцію в ЧорнобиліСтворення в Чорнобилі електростанції потужністю 1 гігават має стартувати вже наступного року.

«Хоча до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем у проектний режим залишається ще рік, насування арки вже вплинуло на поточну безпеку об'єкта. Після встановлення НБК у проектне положення потужність дози навколо арки знизилася більш ніж удвічі», – йдеться в повідомленні.

Встановлення арки дозволило виключити потрапляння атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше було головним фактором ерозії та руйнування будівельних конструкцій, а також перенесення радіоактивних речовин. Важливим чинником у частині підвищення безпеки укриття тепер є відсутність снігу на даху й тиску вітру на стіни об'єкта.

Нагадаємо, що будівництво укриття стартувало наприкінці 2010 року. До роботи над аркою висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 164 м були залучені 10 тисяч фахівців із 40 країн. Для будівництва свої зусилля разом з Україною об'єднали 28 країн-донорів, які зібрали понад 1 млрд 417 млн євро.

У жовтні повідомлялося, що «Укренергомонтаж», до якого входить компанія «Укрбуд», завершив будівництво захисного саркофагу на Чорнобильській АЕС.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал