СЦКК: бойовики блокують ремонт екологічно небезпечних об'єктів на Донбасі

Читать на русском
Затримка з ремонтом деяких об'єктів може призвести до екологічної катастрофи та спалаху інфекцій.

Відновлення цивільної інфраструктури Донбасу блокують проросійські бойовики, котрі не дають гарантії безпеки для проведення ремонтних робіт.

Про це у Facebook повідомляє українська сторона Спільного центру з контролю і координації, передає «Слово і Діло».

«Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК до російської сторони СЦКК за сприянням у наданні гарантій безпеки під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об'єктах цивільної інфраструктури поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, підконтрольне Російській Федерації керівництво ОРДО систематично блокує вирішення цих питань», - йдеться в повідомленні прес-центру штабу АТО.

Зокрема, на фенольному заводі в населеному пункті Новгородське Донецької області, на території, підконтрольній уряду України, вже давно необхідно провести роботи з посилення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. Якщо вона зруйнується, то значна кількість шкідливих речовин, що містять фенол, сірчану кислоту і нафтопродукти можуть потрапити у річку Кривий Торець, а далі у Сіверський Донець, яка є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області.

Аналогічна ситуація склалася з дамбою ставу-накопичувача стічних вод свинарського господарства «Бахмутський аграрний союз» в н.п. Новолуганське.

Затримка з ремонтом обох об'єктів може призвести до екологічної катастрофи і спалаху інфекцій. Проблема полягає в тому, що ці дамби перебувають у безпосередній близькості від лінії розмежування сторін в зоні досяжності обстрілу з будь-яких видів зброї бойовиків.

Разом з тим, понад півроку не вдається відновити електропостачання н.п. Зайцеве (Жованка) Донецької області і запустити газорозподільну станцію в н.п. Мар'їнка. Наразі ця станція не працює. Внаслідок чого, 26 тисяч жителів Мар'їнки і сусідньої Красногорівки, 6 шкіл та 5 дитячих дошкільних установ не забезпечені газом для побутових потреб і не мають опалення в зимовий період.

Також змушені простоювати «Красногорівський вогнетривкий завод», «Мар'їнський хлібозавод» та молочне підприємство «Лактіс».

До списку об'єктів, які вимагають відновлення, ремонту або обстеження слід також додати водовід, який забезпечує технічною водою Авдіївський коксохімічний завод, водопровід Горлівка-Торецьке й інші.

«Викликають подив заяви керівництва ОРДЛО про ігнорування українською стороною проблем екологічної безпеки Донбасу, оскільки досить звернутися до статистики. Так з 41-ї заявки від керівників підприємств на проведення ремонтно-відновлювальних робіт в зоні близької до лінії розмежування, отриманих СЦКК тільки в поточному місяці, керівництвом АТО надані гарантії безпеки по 39 заявками, в той час як від НЗФ ОРДЛО тільки по 2-м заявками», - підкреслюється в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що бойовики обстріляли працівників Червоного Хреста в населеному пункті Доломітне Донецької області.

У промзоні під Авдіївкою українські бійці знищили опорний пункт бойовиків під назвою «Туман».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал